$
חדשות טכנולוגיה

חברת AID Genomics מרחובות מפתחת ערכה מהירה לבדיקת קורונה

הערכה מסוגלת להפיק תוצאה של בדיקת קורונה בתוך שעה ורבע. לדברי החברה קהל היעד הוא שדות תעופה, איצטדיוני כדורגל, אולמות קונצרטים ועוד, ואת הבדיקה יכולים לבצע פרמדיקים

מאיר אורבך 20:0108.07.20

חברת אייד גנומיקס (AID Genomics) מרחובות מפתחת ערכת בדיקה מהירה לקורונה. על פי בכירי החברה, הערכה מסוגלת להפיק תוצאה של בדיקת קורונה בתוך שעה ורבע.

 

 

  

קהל היעד של הערכה הוא שדות תעופה, איצטדיוני כדורגל, אולמות קונצרטים ועוד. על פי הבכירים ערכה שכזו תאפשר לשחרר מקומות רבים לקליטה של אירועים המוניים ותאפשר טיסות, קיום משחקי ספורט עם קהל, קונצרטים רבי משתתפים ועוד.

 

בשיחה עם כלכליסט אמר פרופ׳ יצחק חביב, המדען הראשי של אייד גנומיקס, כי לקח על עצמו את הפרויקט הזה מאז שהתחילה מגיפת הקורונה. "הבנו שיש הרבה מצבים שבהם נדרשת בדיקה מהירה שמפיקה תוצאות איכותיות במהירות" אומר פרופ' חביב. "כיום הבדיקה המהירה ביותר מפיקה תוצאה תוך 48 שעות שאינה מתאימה לאירועים רבי משתתפים. רצינו לפתח פתרון שיצע זיהוי מהיר של הקורונה. מעבר לכך היה חשוב לנו שזו בדיקה שנעשה בשטח על ידי אנשים שאינם אנשי מעבדה אלא אנשים ברמה של פרמדיק. בדקנו מספר אופציות והגענו לערכה אשר מאפשרת כיום להפיק בתנאים של אירוע תוצאה תוך שעה ורבע".

 

 

אילוסטרציה אילוסטרציה

 

החברה נמצאת כיום בתהליכים רגולטוריים אחרונים לאישור הערכה. "המוצר שלנו מוכן ומתפקד בצורה איכותית ממה שיש כרגע בקליניקה. אין למוצר עדיין אישור רגולטורי ואנחנו בניסויים ומצפים לקבל אישור למוצר בתוך חודשים ספורים כך שלפני ספטמבר נוכל להתחיל למכור את הערכה", אומר פרופ' חביב. "יש ביקוש עצום למוצר ואנחנו מאמינים שברגע שהמוצר יאושר הוא יזכה לתפוצה הרבה. הבדיקה שלנו יותר מהירה מבדיקות המעבדה ותזהה זנים שונים של הקורונה", אומר פרופ' חביב .

 

באפריל האחרון זכתה החברה הישראלית בשיתוף חברת BGI הסינית בהקמה של מעבדת קורונה בישראל בעלות של עשרות מיליוני שקלים.

 

x