חדשות טכנולוגיה

עליבאבא: בכיר פוטר לאחר שהואשם במינוי קרובים וקבלת טובות הנאה

ענקית הסחר המקוון פיטרה את מנהל חטיבת הסטרימינג בשידור חי זהאו יאנג, לאחר שחתם על חוזה עבודה עם חברה בתחום וארגן לבת הזוג שלו לעבוד בה בשכר. עוד נטען בעליבאבא כי המנהל קיבל כסף כשהשתתף בכנס עסקי ומתנות שונות מסוכנויות סטרימינג אחרות

שירות כלכליסט 13:0603.07.20
ענקית הסחר המקוון עליבאבא פיטרה את מנהל חטיבת הסטרימינג בשידור חי (livestreaming) לאחר שהואשם במינוי קרובים וקבלת טובות הנאה, כך על פי מזכר פנימי שהגיע לידי CNBC.

 

המנהל המפוטר, זהאו יאנג, עמד בראש Taobao Live, מוצר הסטרימינג בשידור חי שבבעלות אתר המסחר המקוון טאובאו של עליבאבא. לפי המזכר, זהאו עזר לחברת סטרימינג חיצונית להשיג חוזה עם Taobao Live. עוד נטען כי הוא ארגן לבת הזוג שלו לעבוד באותה חברה עבור משכורת.

 

עליבאבא. טובות הנאה לבכיר עליבאבא. טובות הנאה לבכיר צילום: AFP

האשמות נוספות גורסות כי קיבל כסף בעת שהשתתף בכנס עסקי. הוא גם קיבל אוכל, מקום לינה ומתנות מסוכנויות סטרימינג אחרות.

 

דובר של עליבאבא סירב להגיב לסיבת הפיטורים. המזכר המדובר לא פירט מתי פוטר זהאו או כיצד נערכה החקירה הפנימית בנושא.

 

סטרימינג בשידור חי מייצג חלק קטן, אך הולך וגדל, מהכנסת המסחר המקוון בסין ונחשב לטרנד חדש ופופולרי. משפיענים וגולשים עם עוקבים רבים במדיה החברתית יעלו לעיתים קרובות לשידור לקידום מוצר, אותו ניתן יהיה גם לרכוש דרך הסרטון.

 

עליבאבא מקדמת את Taobao Live בכל הכוח. לפי הדו"ח השנתי שפרסמה, בשנה הפיננסית שהסתיימה במרץ, ההכנסות ממכירות דרך ערוצי הסטרימינג בשידור חי עלו ביותר מ-100% לעומת השנה קודם לכן.

 

זהאו מצטרף לג'יאנג פאן, בכיר נוסף בעליבאבא שפוטר לאחרונה. ג'יאנג הודח באפריל מתפקידו כמנהל פלטפורמות המסחר המקוון Taobao ו-Tmall. לפי הדיווחים, הוא פוטר בשל מערכת יחסים לא הולמת עם משפיענית במדיה החברתית הסינית.

x