שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
טכנולוגי

משקפי ה-VR החדשים שפייסבוק מפתחת נראים כמו זוג משקפי שמש

המשקפיים החדשים למציאות מדומה משתמשים בתצוגה הולוגרפית, שמציגה עצמים בתלת ממד מבלי להזדקק לטריקים אופטיים. וזאת עם עדשה בעובי של פחות מ-9 מ"מ - כעובי הסמארטפון שלכם

רפאל קאהאן 18:5930.06.20

אחת הבעיות העיקריות בכל הנוגע לתפוצת טכנולוגיות מציאות מדומה היא הצורך להרכיב זוג משקפיים מגושמים כדי להשתמש בהן. פיתוח של משקפיים נוחים לשימוש הפך לסוג של גביע קדוש עבור רוב החברות שפעילות בתחום.

 

פייסבוק, שפעילה מאוד בתחום ה-VR דרך חטיבת אוקולוס שלה, הציגה תכנית פיתוח לאב-טיפוס של משקפי מציאות מדומה שנראים ומרגישים כמו משקפי שמש פשוטים שאנחנו חובשים יום יום.

 

 

המשקפיים החדשים משתמשים בתצוגה הולוגרפית, זאת אומרת שמסוגלת להציג עצמים בתלת ממד מבלי להזדקק לטריקים אופטיים. היתרון העיקרי שלה היא שעדשה שעושה שימוש בה דקה הרבה יותר מאשר עדשות של משקפי VR מסורתיים.

 

בעוד במשקפיים הקיימים משתמשים במסכי OLED או LCD כדי להציג את הסביבה למשתמש, כאן מדובר בחומר דקיק שמודבק על גבי העדשות שמאפשר לעדשה עובי של פחות מ-9 מ''מ. כעוביו של הסמארטפון שלכם.

משקפי VR של פייסבוק ו Oculus משקפי VR של פייסבוק ו Oculus צילום: facebook

 

המשקפיים שפייסבוק הצליחו לייצר יודעים להציג בינתיים רק במונוכרום (שחור-לבן), אך בחברה מבטיחים שכאשר הפיתוח יושלם התצוגה תקרין צבעים הרבה יותר טוב מהמסכים הקיימים. בנוסף לדברי המפתחים מדובר בטכנולוגיה שתאפשר להגיע לרזולוציית תצוגה שקרובה מאוד לזו של העין האנושית ולחסל לחלוטין את הגרעיניות של תצוגה מבוססת פיקסלים. עם זאת, זווית התצוגה כנראה תמשיך להיות מקבילה לזו שאנחנו מכירים כיום.

 

אך החלק המעניין של המשקפיים הוא העיצוב שלהם. הם אמנם אולי לא יזכו בפרסי אופנה, אך מבחינת הגודל והמבנה שלהם, הם דומים מאוד למשקפי שמש רגילים לגמרי. אך זו גם בעיה. כי בתוך המסגרת שלהם יצטרכו המהנדסים של פייסבוק לדחוס סוללה, מעבדים, שבבי תקשורת וממשק שליטה. כמו כן מה יעשו חובשי משקפיים רגילים? אם החברה תצליח לספק מענה לכל הבעיות האלה היא כנראה תהיה הראשונה להציג מוצר VR שהקהל הרחב יוכל לעשות בו שימוש.
x