$
הייטק והון סיכון

הסטארט-אפ הישראלי Upsolver גייס 13 מיליון דולר

החברה, המספקת פלטפורמה ויזואלית לעיבוד דאטה בהיקפים גדולים תוך אחסון זול בענן, גייסה עד כה 17 מיליון דולר ומעסיקה צוות של 22 עובדים בישראל, קליפורניה וניו יורק

מאיר אורבך 15:0030.06.20

חברת הסטארט אפ הישראלית Upsolver, גייסה 13 מיליון דולר בסבב גיוס ראשון. את סבב הגיוס הובילה Vertex Ventures US בשותפות עם קרן JVP שהובילה את הסיבוב הקודם בחברה, וקרן ההשקעות האמריקאית Wing VC. Upsolver. בסיבוב השתתפו משקיעים פרטיים ידועים מהתחום כולל ג'ף רוטשילד, מייסד Veritas והמנהל הטכנולוגי הבכיר הראשון בפייסבוק, וסוהייב אבאסי, לשעבר יו"ר ומנכ"ל חברת Informatica.

 

Upsolver מספקת פלטפורמה ויזואלית המאפשרת עיבוד דאטה בהיקפים גדולים מעל אחסון זול בענן. השימוש באחסון זול בענן אטרקטיבי מאד אך המחיר הוא שבניית אפליקציות אנליטיקס ולמידת מכונה הופכת למורכבת ולכן רק מהנדסי ביג דאטה יכולים לבצע אותה. אפסולבר מנטרלת את המורכבות הזאת עם מוצר שלא דורש כתיבת קוד ומאיץ את פרויקטי הביג דאטה פי 10.

 

עד כה גייסה החברה 17 מיליון דולר עם צוות של 22 עובדים בישראל, קליפורניה וניו יורק. בין לקוחות החברה נמנים איירון סורס, סייסנס וסימילארווב וחברות אמריקאיות גדולות כמו Asurion ו-Cox Automotive. המשקיעים מצטרפים למשקיעים הקיימים אדלר חומסקי, Taya Ventures, LevelVC וקובי מרנקו - מנכ״ל ומייסד Arbe Robotics.

אורי רפאל ממייסדי Upsolver אורי רפאל ממייסדי Upsolver

 

מייסדי החברה אורי רפאל ויוני עיני נפגשו לראשונה בתקופת שירותם ב- 8200, שם רפאל ניהל את תחום אינטגרציית המידע, ועיני היה המנהל הטכנולוגי של קבוצת דאטה סיינס גדולה. הרעיון נולד תוך כדי התמודדות עם Data lake, שהם בנו עבור אופטימיזציה בתחום הפרסום. היותם המשתמשים של עצמם תרמה משמעותית בהבנת צרכי הלקוחות ובהצלחת המוצר.

 

בשיחה עם כלכליסט אומר, אורי רפאל, מנכ"ל Upsolver ומייסד שותף שתחומי הביג דאטה ומסדי הנתונים הם שני תחומי נפרדים. "אנחנו מנסים לפשט את תחום הביג דאטה לכל אדם שמבין בתחום של מסד הנתונים. תחום מסדי הנתונים הוא תחום שבו יש הרבה יותר מומחים. אני גדלתי בתחום הזה והחברה קמה על בסיס הצורך לפשט את העולמות ולחבר ביניהם.

 

"אגמי הנתונים הוא פירוק של מסדי נתונים שמפריד בין עיבוד המידע לבין אחסון המידע וכאשר אתה עושה את זה אתה חוסך הרבה כסף ואתה לא נעול במסד נתונים אחד", הסביר, "אנחנו רוצים מאוד להרחיב את הפעילות שלנו בארצות הברית, את מחלקת הפיתוח ואת השירות שלנו. אנו שואפים בעוד שנה להיות עם 50 עובדים. הקורונה רק עשתה לנו טוב. היו לנו רבעונים מעולים וסגרנו את הגיוס בזום במהלך הקורונה".

 

"עלינו להיות מאוד זהירים ונשמור חלק גדול מהגידול שלנו ל-2021", אומר רפאל, "זו החברה הראשונה שהקמתי יחד עם השותף שלי. השותפות עם אמזון AWS האיצה מאוד את העבודה שלנו ומאז שאנחנו איתם גדלו המכירות שלנו בצורה משמעותית. אנחנו חלק מתקציב הרכישה של חברות באמזון ולכן הרבה לקוחות לא צריכים תקציב מיוחד", סיפר.

 

גדי פורט שותף ב JVP גדי פורט שותף ב JVP

 

ההשקעה מסמנת את הגידול בביקוש למוצר של Upsolver. החברה שילשה את קצב ההכנסות השנתי שלה בשנה האחרונה וחוותה הגדלת שימוש משמעותית מצד לקוחות, במיוחד בתקופת COVID19. בעקבות הגיוס יצטרף לדירקטוריון החברה אין סיק רהי, שותף כללי ושותף מייסד בקרן Vertex Ventures US אשר ייסד את חברת Opsware (נמכרה ל- HP ב-1.6 מיליארד דולר) והיה למשקיע בשלבים המוקדמים בחברות כמו Cloudera ו-Couchbase. גדי פורת, שותף בקרן JVP, יצטרף לדירקטוריון החברה.

 

"אנו רואים את Upsolver מגדירה את הסטנדרט לעיבוד מידע מעל אגמי נתונים בענן", אומר אין סיק רהי. ״Upsolver הצליחה לפשט את המורכבות ההנדסית של Data Lake על מנת לאפשר לארגונים גדולים וקטנים לפתור במהירות את אתגרי הדאטה המודרניים שלהם, בזמן אמת ובכל נפח של מידע, וזאת מבלי להיות תלויים בהקמת תחום מומחיות חדש בתוך הארגון".

 

לדברי גדי פורת, שותף ב-JVP: "אנו מאמינים בפתרון הייחודי של אפסולבר וביכולת שלה להיות מובילה בשוק ה- Data Lak המתפתח. אנחנו צופים שרובו המכריע של המידע הארגוני יישמר ב-Lakes ושאפסולבר תהיה הפלטפורמה שתהפוך את המידע לנגיש בקלות ובזמן אמת. השימוש בממשקים מוכרים מעולמות מסדי הנתונים, מאפשר לארגונים להרחיב את השימוש ב-Data Lake לצוותי הדאטה הקיימים שלהם".

 

מעמדה של Upsolver כשותפה טכנולוגית מתקדמת ברשת השותפים של אמזון (AWS) חיזקה את המומנטום. במסגרת התוכנית, הפלטפורמה של Upsolver משווקת ונרכשת ישירות מהמרקטפלייס של אמזון. הפלטפורמה מתחברת בצורה ישירה לשירותים כמו AWS Athena ו- Redshift, מה שהופך את הקמת ה-Data Lake על AWS לפעולה פשוטה ומהירה. Upsolver הינה השותפה היחידה המומלצת באופן רשמי ללקוחות על ידי AWS Athena, כפי שמפורט בדף המוצר באתר של אמזון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x