מכשירים

חוסכת עליכם: אפל לא תספק מטען ואוזניות בערכת האייפון 12

כחלק ממהלך של החברה, אפל צפויה לספק לרוכשים של האייפון החדש כבל טעינה בלבד בקופסת המכשיר ולמכור בנפרד את מטען ה-20 וואט שיתמוך בחיבור USB-C

רפאל קאהאן 17:2829.06.20
אפל עשויה להפסיק ולספק מטען באריזות האייפון 12 לדגמיו. על פי הערכה של אנליסטים של ברקליס ושל מינג-צ'י קו, החברה תשלב במארז רק כבל טעינה. זאת אומרת שגם האוזניות החוטיות הלבנות, ה-EarPods האיקוניות, לא יצורפו יותר.

 

 

על פי הדו''ח של קו שפורסם לפני יומיים והגיע לידי אתר MacRumors, כחלק מהמהלך אפל תוותר לחלוטין של מטעני ה-5 וה-18 וואט שהיא סיפקה עד היום ותמכור בנפרד מטען מהיר 20 וואט. המטען החדש יתמוך בכבלי USB-C.

 

לא ברור למה אפל מרגישה צורך לבצע את הצעד הזה, אך אם היא אכן תיישם אותו, היא תיתן לגיטימציה ליצרניות נוספות להימנע משילוב מטען בערכות המכשירים שלהן. חברות רבות נוטות לחקות את המהלכים העסקיים של אפל, כך היה עם המעבר מסוללה נשלפת לסוללה קבועה, ויתור על שקע האוזניות ועוד.
אייפון 12 עיצוב מקדים אייפון 12 עיצוב מקדים צילום מסך: אתר CNET

 

על פי הערכה של קו, עלויות הייצור של האייפון 12 האמירו בגלל השילוב של קישוריות 5G במכשיר. אפל אמנם משתמשת במעבד משלה, אך המודם שמשמש לחיבור לרשתות ה-5G,הוא מתוצרת קוואלקום, לפחות לבינתיים. זאת אומרת עד שהיא תצליח לפתח את המודם שלה בזכות רכישת חטיבת שבבי התקשורת של אינטל שביצעה בשנה שעברה.

 

אין יותר אוזניות בקופסה, תקנו אירפודס במקום אין יותר אוזניות בקופסה, תקנו אירפודס במקום צילום: מסך אתר אפל

 

קוואלקום מנצלת את מעמדה כספקית כמעט יחידה במערב של שבבי 5G, והיא מוכרת אותם במחירים גבוהים הרבה יותר משבבי הדור ה-4 שמותקנים כיום. עם זאת אפל מחויבת לשמור על תמחור שדומה כמה שיותר לתמחור של הדור הקודם שגם הוא הושק במחיר גבוה במעט מהאייפון X. זאת הסיבה שהיא כנראה תנסה לחסוך ככל שניתן.

 

האייפד לעומת זאת ימשיך להגיע עם מטען 12 וואט, לפחות בדגמי האייר, הפרו והמיני שלו. גם האייפון SE שהושק רק לפני כחודשיים ימשיך להציע מטען, אם כי מדובר בדגם הפשוט יותר בן ה-5 וואט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x