שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

זהר זיספאל מוביל השקעה של 4 מיליון דולר בסטארט-אפ DriveU.auto

הסטארט-אפ הוקם כחלק מחברת LiveU, המפתחת פתרונות סלולריים בתחום תשדורת וידאו בזמן אמת, ומפתח קישוריות להפעלה מרחוק של רכב אוטונומי כולל מוניות, משאיות אוטונומיות ורחפני שילוח

הגר רבט 12:1124.06.20
זהר זיספאל מוביל השקעה של 4 מיליון דולר בסטארט-אפ DriveU.auto, שמפתח פלטפורמת קישוריות להפעלה מרחוק (Teleoperation) של רכב אוטונומי, כך הודיע היום (ד׳) החברה. בסבב השתתפו Two Lanterns Venture Partners, יגאל יעקובי, Kaedan Capital, ומשקיעים פרטיים אחרים, שהצטרפו לבעלת המניות הנוכחית Francisco Partners. אלון פודהרסט הצטרף ל- DriveU.auto כמנכ"ל.

החברה הוקמה כחלק מחברת LiveU, המפתחת פתרונות סלולריים בתחום תשדורת וידאו בזמן אמת. תחום הרכב האוטונומי מחייב פיקוח אנושי בשלט רחוק ויכולת התערבות באזורים רבים בהם נעשים ניסויים בכלי רכב כאלה. הפעלה מרחוק דורשת העברת כמויות נרחבות של מידע כמו וידאו באיכות גבוהה, ערוצי אודיו מרובים, נתונים ושליטה בזמן אמת. אלה בתורם דורשים קישוריות ברמת ביצוע גבוהה שלא ניתן לספק באמצעות מודם יחיד או דרך רשתות ה-5G.

זהר זיספאל משקיע ב-DriveU.auto זהר זיספאל משקיע ב-DriveU.auto צילום: אוראל כהן

 

הפתרון של DriveU.auto, לפי החברה, משרת כפלטפורמת קישוריות קריטית המאפשרת הפעלה מרחוק לטכנולוגיה אוטונומית בעלת תרחישים שונים, כולל מוניות ומשאיות אוטונומיות, רחפני שילוח ועוד. פלטפורמת הקישוריות של החברה יכולה להתגבר על התנהגות בלתי צפויה של הרשת, כולל תקשורת לווינית בעלת הספק הפכפך, זמן השהיה, ריצוד ואובדן מידע. היא עובדת על פני מספר רשתות במקביל, תוך שימוש בטכנולוגית איחוד קווים סלולריים, קידוד דינמי של וידאו באיכות 4K ואלגוריתמים מתקדמים המאפשרים התאמה לתנאי רשת משתנים בזמן אמת.

 

אלון פודהרסט, מנכ"ל DriveU.auto התייחס לגיוס: "הדרישה למערכת אמינה של הפעלה מרחוק הוכחה רגולטורית באזורים רבים בהם נעשות בדיקות וכן השקות של רכב אוטונומי בדרכים ציבוריות. DriveU.auto חווה התפתחות שוק מהירה בתחומים שונים בזירת הרכבים האוטונומיים, עם מפתחים מובילים וספקים בדרגה הגבוהה ביותר שכבר משתמשים בפתרונות שלנו בדרכים ציבוריות. אנחנו צופים פיתוח נוסף של DriveU.auto באמצעות הרחבת מאגר הלקוחות והצוות שלנו בחודשים הקרובים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x