$
הייטק והון סיכון

חברת SQream גייסה 39.4 מיליון דולר

ההון ישמש להרחבה משמעותית של מרכז הפיתוח והמחקר של החברה, ותמיכה בצמיחה העסקית והביקוש ההולך וגדל למוצריה

מאיר אורבך 16:3124.06.20
חברת הסטארט-אפ הישראלית SQream, גייסה 39.4 מיליון דולר בסבב גיוס שני מורחב (B+). את סבב הגיוס הובילו Mangrove Capital Partners ו-Schusterman Family Investments שהצטרפו למשקיעים הקיימים וביניהם: Hanaco Venture Capital, Sistema.vc, World Trade Center Ventures, Blumberg Capital, Silvertech Ventures וכן Alibaba Group.  

 

בשיחה עם כלכליסט מספר עמי גל, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה , "אנחנו נמצאים בצמיחה פנומנלית שלא ציפינו לה, בהתחלת האירוע של הקורונה לא הבנו מה קורה וכיום אנחנו צומחים מאוד ואנחנו רוצים לתמוך בצמיחה הזו ואנחנו חייבים להגדיל את מרכז הפיתוח שלנו בעשרות עובדים במהירות האפשרית ולקדם את הפיתוח שלנו בענן. מה שמפתיע אותנו לטובה זה שאנחנו מצליחים לצמוח בצורה אקספוננציאלית למרות התקופה הזו".

 

עמי גל מנכ"ל SQream
עמי גל מנכ"ל SQream צילום: SQream
 
 SQream הוא מסד נתונים אנליטי מבוסס SQL, שמאפשר לחברות לנתח כמות מידע גדולה פי 20 מפתרונות קודמים, במהירות גבוהה פי 100 ובעלויות של עשירית ביחס למסדי נתונים מקבילים. החברה נוסדה ב-2010 על ידי עמי גל וקוסטיה וראקין ומעסיקה כיום 80 עובדים בישראל ובעולם. "יש הרבה כשרונות שמסתובבים בשוק שמחפשים מקומות עבודה יציבים. יש הרבה אנשים איכותיים בשוק שעבדו בחברות סטארט אפ שנקלעו לקשיים ואנחנו מצליחים לגייס אותם אלינו ויש גם עובדים שעובדים בחברות גדולות ורוצים להצטרף לחברות צומחות וקצת לקבל יותר תנאים. עולם הדיפ טק מאוד צפוף בישראל זה מקום מאוד קטן שבו מתמודדים על מעט מאוד כח אדם ואנחנו רוצים שכל המופ שלנו יהיה בארץ ועושים אקסטרה מאמץ לזה", אומר גל.

 

"העולם היום פחות מחובר מבחינת טיסות והיינו צריכים לעבוד אחרת עם לקוחות. אנחנו צריכים למצא דרך לתמוך בלקוחות שרוצים עוד עבודה מבלי שאני יכול לטוס אליו כמו שהיינו עושים בעבר. כתבנו למעשה תוכנית חדשה ויש לי אנשים טובים שבנו תוכניות חדשות שהסתגלו למצב. עשינו שינויים במפת הדרך של המוצר . מחזקים מאוד את המוצר הענן שלנו", אומר גל.

 

ההון ישמש להרחבה משמעותית של מרכז הפיתוח והמחקר של החברה ותמיכה בצמיחה העסקית והביקוש ההולך וגדל למוצריה. בעקבות הגיוס רועי סער, מ- Mangrove Capital Partners ואת אחד מהמשקיעים המובילים בארה"ב צ'רלי פדרמן מ- Silvertech Ventures יצטרפו לדירקטוריון החברה.

 

מצטרף לדרקטוריון החברה. רועי סער, Mangrove Capital Partners מצטרף לדרקטוריון החברה. רועי סער, Mangrove Capital Partners צילום: כפיר שלום

 

"לאור הקצב המסחרר של צמיחת היקף הנתונים לרמות של zettabyte עקב הדיגיטציה, אנו רק מגרדים כיום את פני השטח בכל הנוגע לאופן שבו חברות יפיקו ערך מהנתונים הללו", מסר רועי סער, שותף ב- Mangrove Capital Partners. "התרשמנו מהאיכות ומהניסיון של צוות ההנהלה ואנו שותפים לאמונה שלהם בדבר התפקיד החשוב שיש ל-SQreamבשיפור הביצועים העסקיים של הארגונים ובביסוס יתרונם התחרותי. אני נרגש ביותר מהפוטנציאל של SQream להטביע חותם משמעותי בשוק".

 

צ'רלי פדרמן, שותף ב-Silvertech Ventures מסר: "אני נרגש להצטרף למועצת המנהלים של SQream בשלב קריטי זה של צמיחתה בסביבת הענן ואני מאמין כי היא תהיה ספק משמעותי לארגונים שזקוקים לסיוע לצורך הפקת תובנות מעמיקות בתזמון קריטי מנתוני הענק שלהם".

 

"תובנות מהדאטה הן המשאב היקר והחיוני ביותר עבור ארגונים. לעיתים קרובות, תובנות אלה הן הגורם המבדל המרכזי לקיומו ולצמיחתו של הארגון. אנו חיים בעידן שבו כמות הדאטה שנאספת היא עצומה, והאתגר בניתוחו הוא אדיר. מתוך הראיה הזו, מתחילת הדרך החזון שלנו היה לאפשר לארגונים לנתח חלק גדול יותר משמעותית מהנתונים שלהם במהירות גדולה יותר וכך למעשה לספק להם תובנות עסקיות מדויקות ומקיפות יותר שיסייעו לצמיחתם והצלחתם העסקית", אמר עמי גל, מנכ"ל ושותף מייסד ב- SQream. "הפכנו את החזון שלנו למציאות על ידי שיפור מתמיד של המוצר שלנו ובאמצעות גיוס מפתחים מהשורה הראשונה שנהנים מהאתגר ומהמוטיבציה הכרוכים בחדשנות טכנולוגית".

 

"המחויבות שהפגינו כלפינו המשקיעים החדשים והקיימים כמו גם מלקוחותינו בתקופה כה מאתגרת היא בבחינת עדות לתקפות החזון שלנו ופוטנציאל השוק שלנו", ציין גל. "אנו מצפים להמשך צמיחת החברה ולעבודה המשותפת עם השותפים החדשים, על מנת להאיץ את התרחבותנו ולהמשיך להעצים ארגונים ברחבי העולם באמצעות תובנות מעמיקות ובתזמון קריטי"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x