$
חדשות טכנולוגיה

המלחמה נמשכת: טוויטר שוב הוסיפה תגית אזהרה לציוץ של טראמפ

נשיא ארה"ב פרסם סרטון ובו כיתוב עם הלוגו של CNN: "פעוט מפוחד בורח מתינוק גזען. הוא בטח מצביע טראמפ"; המשך הציוץ כולל את הסרטון המקורי, שבו נראים שני הפעוטות מתחבקים, עם הכתובית: "אמריקה אינה הבעיה. פייק ניוז הם הבעיה". טוויטר הוסיפה לציוץ את התגית "תוכן מניפולטיבי"

שירות כלכליסט 09:5319.06.20

טוויטר הוסיפה תגית "תוכן מניפולטיבי" (manipulated media’) לסרטון ערוך שפרסם אמש נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

 

הסרטון המקורי הפך ויראלי ב-2019, ובו נראו שני פעוטות, שחור ולבן, רצים אחד לעבר השני, מתחבקים - ולאחר מכן רצים זה אחרי זה. הסרטון פורסם ברשת CNN עם הכותרת "שני הפעוטות האלה מראים לנו איך נראית חברות נפלאה בחיים האמיתיים".

 

ואולם הסרטון שטראמפ בחר לפרסם הציג תחילה רק את החלק שבו הפעוט הלבן רץ אחרי הפעוט השחור, ואז נראה הכיתוב - עם הלוגו של CNN: "פעוט מפוחד בורח מתינוק גזען" (בשגיאת כתיב באנגלית), ולאחריו הכיתוב "תינוק גזען, הוא בטח מצביע לטראמפ".

 

 

 

בהמשך הציוץ של טראמפ נראה הסרטון המקורי, עם הכתובית: "אמריקה אינה הבעיה. פייק ניוז הם הבעיה". הסרטון זכה ליותר מ-7.7 מיליון צפיות וצויץ מחדש כ-140 אלף פעמים.  

 

רשת CNN פרסמה ציוץ תגובה: "נמשיך לפרסם תגובות, ולא סרטוני פייק שעושים שימוש בילדים תמימים".

 

 

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

מטוויטר נמסר בתגובה: "אנחנו נתייג ציוצים שמכילים מניפולציות כדי לסייע לאנשים להבין את רמת האותנטיות ולספק הקשר נוסף".

 

הרשת החברתית ספגה ביקורת קשה מטראמפ לאחר שתייגה ציוץ אחר של הנשיא כדורש בדיקת עובדות, כמה ימים לאחר מכן תייגו בטוויטר ציוץ נוסף של טראמפ על המהומות במיניאפוליס כ"מעודד אלימות". בתגובה טראמפ הבטיח כי יקדם הצעת חוק שתבטל את ההגנה המשפטית לה זוכות הרשתות החברתיות.

 

x