$
חדשות טכנולוגיה

חברת Zerto גייסה 53 מיליון דולר

לכלכליסט נודע כי חברת טכנולוגיות המידע גייסה 33 מיליון דולר באקוויטי ואת השאר בקו אשראי. על פי הערכה החברה מוכרת כיום ב-150-100 מיליון דולר בשנה

מאיר אורבך 08:4218.06.20

חברת זרטו גייסה 33 מיליון דולר בהון (אקוויטי) ו-20 מיליון דולר בקו אשראי, כך נודע לכלכליסט. בסיבוב השתתפה פועלים שוקי הון לצד המשקיעים הקיימים בחברה. החברה לא ציינה את השווי שבו גייסה, אך על פי הערכות החברה המשקיעים החדשים קיבלו הגנה על ההשקעה שלה בתנאי ההשקעה. למזלה של החברה, היא לא גייסה עד כה בשווי גבוה והגיוס האחרון של החברה ב-2018 היה בשווי של כ-300-400 מיליון דולר והוא נשמר בגיוס הנוכחי. על פי הערכה החברה מוכרת כיום ב-150-100 מיליון דולר בשנה.

 

 

עד היום ללא הגיוס האחרון, גייסה זרטו שנוסדה ב-2009 כ־170 מיליון דולר. משקיעי החברה הקיימים כוללים את :הקרן האמריקאית IVP, שמנהלת 6 מיליארד דולר, באטרי ונצ'רס, אקסס אינדסטריז (Access Industries) של לן בלווטניק, שהשקיעה בחברה באמצעות הזרוע הישראלית שלה כלל־טק. קרן 83North, הקרן הרוסית RTP הקרנות USVP והרמוני. לחברה יש כ-8,000 לקוחות בכל העולם עם התחלת משבר הקורונה אחת החברות שמיהרו להגיב אליו היתה חברת זרטו אשר בהחלטה מהירה בשיתוף משקיעי החברה החליטה על קיצוץ עמוק של 25% מעובדי החברה כ-200 בכל העולם. כאשר על פי הדיווחים החברה סגרה את רוב הפעילות שלה באזור אסיה והפסיפיק שם פוטרו עובדים רבים באוסטרליה, יפן וסינגפור.

 

זיו קדם מנכ"ל זרטו זיו קדם מנכ"ל זרטו צילום: עמית שעל

 

כיום לאחר הקיצוצים נשארו בחברה כ-600 עובדים חלק משמעותי מהם בהרצליה, שם הפגיעה היתה קלה יותר. בשיחה עם כלכליסט אומר זיו קדם, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, "מה שקורה בחוץ משפיע על כולם ללקוחות שלנו יש פחות כסף ולכך לנו יש פחות כסף. אף אחד לא בונה על לקבל צ'ק מהייאט ומצד שני היינו על תוכנית גידול אגרסיבי שמסתמכת על סבב גיוס עתידי שהסתכלנו על מה שקורה הבנו שהצמיחה תיפגע וכולם ימכרו הרבה פחות ממה שכולם ימכרו. הדבר הנכון הוא לעשות מהלך של התייעלות שיביא אותנו למצב של רווחיות. עשינו צמצום יותר גדול ואם כולם ימכרו בפחות אז אנחנו נשקיע פחות מאמץ. רווחיות היא כח מאוד חשוב לחברה והיה קיצוץ של 25% בעובדים והגעה לרווחיות היא רק דרך צעד כזה . אני רואה הרבה חברות שהולכות בכיוון הזה. זה היה לא נעים אבל הוא היה נכון. היינו מאוד זריזים וברגע שהבנו שזה נכון עשינו כמה שיותר מהר. רציתי שכולם ידעו בזמן הנכון המפוטרים והנשארים. קיצוץ של 20 אנשים הוא כואב אבל לא מזיז צמצמנו את אסיה ועוד טריטוריות שהיו פחות יעילות".

 

עודד וזיו קדם. זרטו עודד וזיו קדם. זרטו צילום: עמית שעל

 

זרטו פועלת בתחום טכנולוגיית המידע ומספקת שירותי התאוששות מאירועי אסון טכנולוגיים - מנפילת שרתים בעקבות הפסקות חשמל ועד אירועי סייבר. החברה הישראלית פיתחה מערכת גיבוי עבור חברות שצורכות שירותי ענן. עם לקוחותיה נמנים תאגידי ענק כמו פוג'יטסו, בלו קרוס וטלפוניקה. בחודש נובמבר ב-2019 התפרסמו ידיעות על כוונתה של החברה לצאת להנפקה לפי שווי של 600 מיליון דולר מתוך כוונה לגייס בין 100 ל־150 מיליון דולר. זרטו הוקמה בידי האחים זיו ועודד קדם, המשמשים כמנכ"ל וסמנכ"ל טכנולוגיות בהתאמה.

 

"זרטו הופך במהירות לסיפור הצלחה מרכזי בעולם המחשוב זה זמן מרגש להצטרף לקבוצת משקיעים אשר מאמינה בחוסנה של החברה" אמר טלור ארדן, מנהל הפעילות של הבנקאות להשקעות בפועלים שוקי הון, זרוע הבנקאות להשקעות של בנק הפועלים. "ההשקעה בזרטו תואמת את האסטרטגיה להשקעה הטכנולוגית של פועלים שוקי הון השקעה בצוות מנצח עם מוצרים מובילים בשוק ומחויבות עזה לחדשנות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x