$
הייטק והון סיכון

חברת הסייבר Salt Security מגייסת 20 מיליון דולר בהובלת Tenaya Capital

החברה מתמחה באבטחת API המהווה נקודות חיבור המאפשרות ליישומים שונים לתקשר זה עם זה. ההשקעה תשמש להמשך פיתוח וגיוס כוח אדם בחברה. עד כה גייסה החברה 30 מיליון דולר כולל הסבב הנוכחי

הגר רבט 14:1416.06.20
חברת הסייבר Salt Security הודיעה היום (ג׳) על גיוס 20 מיליון דולר בסבב A שהובל על ידי Tenaya Capital. בסבב השתתפו גם משקיעים קיימים של החברה S Capital ומריוס נכט ואליהם הצטרף רנה בונוואני, מפאלו אלטו נטוורקס. עד כה גייסה החברה 30 מיליון דולר כולל הסבב הנוכחי. בנוסף, טום בנהאן, שותף בקרן טנאיה קפיטל, הצטרף לדירקטוריון Salt Security.

 

סולט מתמחה באבטחת API (application programming interface) המהווה נקודות חיבור המאפשרות ליישומים שונים לתקשר זה עם זה. דוגמה לשימוש בהם אפשר לראות במפות גוגל למשל, המאפשרות ליישומים שונים שאינם של גוגל לקבל גישה למידע מהמפות ולעשות בו שימוש. כך יישומים יכולים להציע למשתמש לבצע סליקת אשראי על ידי קבלת גישה לשירות סליקה של חברה אחרת ועוד. כמעט כל חברת טכנולוגיה תלויה כיום בעשרות עד מאות API שמשמשים לתקשורת בין מערכות בתוך הארגון, או עם חברות חיצוניות המספקות שירותים משלימים לפעילות הארגון. למעשה, 83% מתעבורת הרשת היום עוברת באמצעות ממשקים אלה.  

מייסדי Salt Security רועי אליהו ומייקל ניקוסיה מייסדי Salt Security רועי אליהו ומייקל ניקוסיה צילום: סלי בן אריה

 

״הלקוחות שלנו מגיעים כמעט מכל תחום ובכל גודל״ אומר לכלכליסט רועי אליהו, מנכ"ל ומייסד משותף בסולט. ״לכל חברה יש היום ממשק API, אם זה באפליקציית מובייל, בשירותי saas או באינטגרציה בין החברות. אבל בגלל הדרך שבה נבנה והחולשות הייחודיות שלו התחום הפך די פרוץ. עד לא מזמן לא היו את הכלים לפתור את בעיית האבטחה ונוצר סט של תקיפות מסוג חדש. סולט קמה בדיוק בגלל זה - ראינו את השילוב של הגדילה בשימוש בממשקים, את חוסר המענה לאבטחה ואת העלייה של טכנולוגיות חדשות שנתנו את הקרקע לפתרון אמיתי״.

 

אליהו מציין גם שלחברה תחרות מועטה מאז הוקמה: ״היום מלבד כמה יכולות ספציפיות הרבה מחברות האבטחה הגדולות יודעות שאין להן מענה וחלקן גם פונות אלינו לשיתופי פעולה, אבל חד משמעית מדובר בתחום חדש, גם לפי גרטנר״.

 

צוות Salt Security צוות Salt Security צילום: אמנון חורש

 

ההשקעה, נמסר מהחברה תשמש להמשך פיתוח וגיוס כח אדם.סולט מעסיקה כיום 30 עובדים, 20 מהם במשרדיה בתל אביב והשאר בארה"ב. החברה תגדיל את כח האדם ליותר מ-50 עד סוף השנה.

 

"טנאיה קפיטל הייתה הקרן הראשונה ברשימת המשקיעים שרצינו לצרף לחברה. מאחר והיא צברה מוניטין על השקעות עבר שביצעה בחברות עוד בשלב מוקדם, כמו פאלו אלטו נטוורקס, ארמיס, Lyft ו- KAYAK", אומר אליהו ומספר שהסבב החל ממש בראשית תקופת הקרונה והושלם בשיאו של הסגר אחרי הליך מהיר יחסית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x