שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תקשורת

סופית: פלאפון תשלם 2.3 מיליון שקל בגין מכירה פסולה של טאבלטים

בית המשפט דחה ערעור של החברה נגד עיצום כספי שהטילה עליה הרשות להגנת הצרכן, לאחר שהציגה לצרכנים את הטאבלטים כמתנה; מעדויות העובדים: "היה לחץ מהמנהל אזור שאם לא נעמוד ביעד ונמכור - לא נעבוד יותר"

אביאור אבו 11:5815.06.20
בית המשפט השלום בתל אביב דחה אתמול (א') ערעור של פלאפון נגד עיצום כספי שהטילה עליה הרשות להגנת הצרכן בסכום של 2.84 מיליון שקל, בגין אספקת טאבלטים בתשלום במהלך 2015, למרות שהוצגו לצרכנים כמתנה. בית המשפט דחה את מרבית הערעור, אך הפחית את העיצום לסכום של 2.34 מיליון שקל, בנוסף לשכר טרחה של 150,000 שקל שפלאפון תשלם לרשות.

השופט עדי הדר ציין כי עדויות העובדים מוכיחות קיום שיטה ועומדות בסתירה לטענת פלאפון לגבי פעולות בודדים בניגוד להנחיות מפורשות. כך, אחד העובדים אמר: "נורא ואיום, ההורים שלי גם נפלו בפח, יש הרבה נציגים שמפילים בפח אנשים. המקור של התופעה זה בעלים של פלאפון. הם עושים את זה בשטיפה. אם אתה עובד על יעדים ומגדירים לך יעדים בצורה חד משמעית וללא תנאים, יש לחץ מהמנהל אזור והוא אומר שאם לא תעמוד ביעד לא תעבוד יותר ואז לוחצים את הבן אדם ואז חייבים למכור וללמוד מאנשים שמוכרים במרמה, כדי לעמוד ביעד".

 

פלאפון פלאפון צילום: ניב קלדרון

 

עובד נוסף אמר: "המנהלים ידעו שאני מוכר כך. נראה לי שגם המנכ"ל יודע את זה. זו הייתה הדרך לשווק את המוצר. למדתי מהמנהלים איך למכור. כל שיחה שניה הייתה תלונה על זה שאנשים הגיעו למרכז שירות ונתנו להם כביכול טאבלט אחד או יותר בחינם. הם התקשרו אלי ולמשל היו אומרים לי שקבלו ארבע טאבלטים ללא עלות. היה אפילו אדם אחד שקבל שבעה טאבלטים, הוא כמעט חטף לי התקף לב בטלפון".

 

טאבלטים טאבלטים

 

הרשות להגנת הצרכן הטילה על חברות נוספות עיצומים כספיים בעניין דומה, אך הן בחרו לא לערער ושילמו את הקנס: על ספקית האינטרנט 012 הוטל 1.67 מיליון שקל; על פרטנר הוטל 1.77 מיליון שקל; ועל HOT מובייל הוטל 1.2 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x