שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

צוקרברג ורעייתו: "מזועזעים ונחרדים" ממה שטראמפ כותב

מייסד פייסבוק וזוגתו כתבו את הדברים במייל למדענים שזוכים למימון מהעמותה שלהם, לאחר שאלה מתחו ביקורת על האופן שבו פייסבוק מתמודדת עם הפוסטים של הנשיא. צוקרברג וצ'אן כתבו כי לקחו את הדברים "ברצינות וללב" - אולם לא הציעו דרכי פעולה אפשריות

שירות כלכליסט 13:1513.06.20

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג ואשתו פריסיליה צ'אן אמרו כי הם "מזועזעים ונחרדים" מדבריו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בקשר למחאות שפרצו במדינה נגד גזענות.

 

 

 

בני הזוג כתבו את הדברים במייל ששלחו למדענים שזוכים למימון העמותה שלהם, Chan Zuckerberg Initiative לאחר שהביעו דאגה לגבי האופן שבו פייסבוק מתמודדת עם הפוסטים של טראמפ המתפרסמים בפלטפורמה. "אנחנו מזועזעים ונחרדים מהרטוריקה המפלגת והמסיתה של טראמפ בתקופה שבה המדינה שלנו זקוקה נואשות לאחדות", כתבו. "זוהי נקודת מחלוקת רצינית בהיסטוריה של המדינה שלנו, בייחוד עבור הקהילה השחורה וחברינו השחורים, שחיים כבר דורות עם השלכות הגזענות המערכתית".

 

טראמפ ליד הבית הלבן טראמפ ליד הבית הלבן צילום: AFP

 

 

הדברים של צוקרברג נכתבו כאמור כמה ימים לאחר שיותר מ-140 מדענים שזכו למימון ותמיכה מהעמותה פרסמו מכתב פתוח לצוקרברג ובו קראו לו "לשקול להטיל מדיניות מחמירה יותר בכל הקשור למידע מוטעה ושפה פוגענית". באותו המכתב ציינו המדענים פוסט שנוי במחלוקת שטראמפ פרסם בתחילת המהומות: "כשהביזה תתחיל, הירי יתחיל", פרסם נשיא ארה"ב בפייסבוק בעקבות המהומות שפרצו לאחר מותו של ג'ורג' פלויד בידי שוטרים.

 

מארק צוקרברג ורעייתו פרסיליה צ'אן מארק צוקרברג ורעייתו פרסיליה צ'אן צילום: גטי אימג'ס

 

 

"זוהי הצהרה ברורה שמעודדת אלימות", כתבו המדענים. "כמו רבים אחרים, הוטרדנו לראות שפייסבוק לא עמדה במדיניות שלה עצמה כלפי הנשיא טראמפ, שהשתמש בפלטפורמה של פייסבוק כדי להפיץ מידע מוטעה והצהרות פוגעניות".

 

במכתב התגובה שלהם סיפרו צוקרברג וצ'אן כי דנו בטענות עם "הנהלת העמותה", ולקחו את הדברים "ברצינות וללב". אולם, הם לא הציעו דרכי פעולה אפשריות, אלא פרסמו שוב פוסט של צוקרברג שבו הוא הגן על עמדת החברה והבטיח לעבור שוב על המדיניות הרלוונטית.

 

ההחלטה של פייסבוק להשאיר את הפוסט של טראמפ עוררה ביקורת רבה גם בקרב עובדי החברה, ובשבוע שעבר העובדים אף ארגנו שביתה וירטואלית כמחאה. עם זאת, במכתבם, הדגישו צוקרברג וצ'אן כי פייסבוק והעמותה הם "שני ארגונים נפרדים ועצמאיים" אף שבראשם עומד אותו אדם. לשם השוואה, בטוויטר תייגו את הפוסט המדובר כמעודד אלימות.

x