$
גיימינג

הדור הבא: סוני חשפה את עיצוב הפלייסטיישן 5

אחרי שנים של ספקולציות ושמועות, סוני הציגה הלילה לראשונה את קונסולות הדור הבא של הפלייסטיישן הכוללת עיצוב ייחודי בשתי גרסאות וגם את המשחקים החדשים והבלעדיים ל-PS5

איתמר זיגלמן 00:4612.06.20
סוני חשפה הלילה (ה') את הדור הבא של קונסולת המשחק שלה – הסוני פלייסטיישן 5, שתצא לחנויות, ככל הנראה, בסוף נובמבר 2020 ותתחרה ביריבה הגדולה שלה מייקרוסופט, שתשיק באותה תקופה את ה-Xbox Series X, במה שיהיה כבר הדור השלישי למלחמה ראש בראש בין השתיים. אירוע ההשקה תוכנן במקור לשבוע שעבר, אבל כמו אירועים רבים אחרים, גם הוא נדחה בעקבות גל מחאות Black Lives Matter ששטף את ארצות הברית.

 

סוני לא חסכה בעיצוב הפלייסטיישן 5 והציגה קונסולה בצבע לבן הממשיכה את הקו העיצובי של בקר השליטה שהוצג לאחרונה, בשילוב הצבע השחור והכחול. את הקונסולה ניתן לרכוש בשתי גרסאות: גרסה רגילה וגרסה דיגיטלית (ללא כונן דיסקים). בין האביזרים הנלווים לקונסולה, שימכרו בנפרד, נחשפו אוזניות הגיימינג האלחוטיות של פלייסטיישן לצד שלט מולטימדיה ומצלמת זיהוי תנועה.

 

 

שלט הפלייסטיישן 5 שלט הפלייסטיישן 5 צילום: Playstaion

 

 

פלייסטיישן 5 פלייסטיישן 5 צילום: Sony Playstaion

 

כמו תמיד, לאירוע ההשקה קדם גל שמועות עיקש הן על המפרט הטכני של הקונסולה, לגבי המשחקים וכמובן המחיר (שלא נחשף רשמית הלילה). אתר אמזון UK העלה בטעות עמוד הזמנה מראש לפלייסטיישן 5. באתר דווח כי המחיר יהיה 599 פאונד (746 דולר), גבוה בהרבה ממחיר ההשקה של הפלייסטיישן 4 (399 דולר). אמזון הסירו במהרה את העמוד, התנצלו וציינו כי המחיר לא אמיתי – תגובה שנראית אמינה, לאור העובדה הבלתי הגיונית ששלושת הדגמים העתיידים של הקונסולה, עם זיכרון של 500 גיגה, 1 טרה ו-2 טרה הוצגו כולם תחת אותו המחיר.

 

 

 

במקביל לעיצוב הקונסולה, סוני פרסה בפנינו רפרטואר מרשים של משחקים שיושקו יחד עם הקונסולה החדשה. ביניהם כמה מהמשחקים להם ציפינו: Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Ratchet & Clank: Rift Apart ו-Horizon: Forbidden West שהינם משחקי המשך בלעדיים לפלייסטיישן 5. מלבדים הוצגו כמה משחקי VR אך החברה טרם חשפה משקפי VR חדשים לקונסולה.

 

 

 

יחד עם זאת, כמקובל בתחום, זה עדיין לא סוף מחזור החיים של הפלייסטיישן 4 (שמכרה כבר למעלה מ-110 מיליון עותקים ברחבי העולם). רוב המשחקים שיצאו ל-PS5 בתקופה הראשונה שלו יוכלו לפעול גם על ה-PS4, פשוט עם ביצועים טכניים צנועים יותר. נוסף על כך, להבדיל מהמעבר בין הפלייסטיישן 3 ל-4, סוני מתחייבים כי ה-PS5 יתמוך במרבית המשחקים שפועלים על ה-PS5, מה שאומר, מצד שני, שגיימרים שימהרו לשדרג את הקונסולה הביתית שלהם לא יצטרכו להיפרד מאוסף המשחקים אותו צברו בשבע השנים האחרונות. כמו כן, בחודשים הקרובים עוד צפויים לצאת מספר משחקים מדוברים מאוד ל-PS4 (כולם, כמובן, יצאו בעוד מספר חודשים גם לקונסולה החדשה), בהם משחק האימה The Last of Us II ו-The Ghost of Tsushima, הרפתקה עקובה מדם המתרחשת ביפן הפאודלית.

 

לצפייה באירוע ההשקה במלואו:

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x