הייטק והון סיכון

חברת GitLab רוכשת את פאזיט הישראלית במיליוני דולרים בודדים

החברה האמריקאית מציעה פלטפורמה לפיתוח תוכנה בקוד פתוח. בעקבות הרכישה היא תחל להרחיב את פעילותה בישראל כשיבגני פאץ, מייסד פאזיט, ינהל את הפעילות שתצמח כתוצאה מהרכישה בגיטלאב

מאיר אורבך 15:5911.06.20

חברת גיטלאב (GitLab) המציעה פלטפורמה לפיתוח תוכנה בקוד פתוח רכשה את חברת פאזיט הישראלית. החברות לא מסרו את שווי העסקה אך היא מוערכת במיליוני דולרים בודדים. פאזיט הוקמה ב-2019 ע״י יבגני פאץ (המנכ״ל) בוגר היחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין, מייסד phish.ai , פרספשן פוינט ויוצא היפרוויז שנמכרה לצ׳קפוינט בכ-80 מיליון דולר.

 

מאז הקמתה החברה לא גייסה כסף חיצוני. GitLab מציעה פלטפורמה מלאה לצרכי פיתוח תוכנה הכוללת את הרכיבים הדרושים לעבודה יומיומית של מפתחי תוכנה משלב ניהול המשימות ועד ניטור האפליקציה בסביבת הפרודקשן. בעקבות הרכישה תחל החברה האמריקאית להרחיב את פעילותה בישראל. פאזיט מעסיקה מספר קטן של עובדים כפרילנסרים בעבודה מרחוק ולאחר המיזוג מייסד החברה ינהל את הפעילות של גיטלאב בארץ.

מימין: אלירן מסיקה דירקטור רכישות GitLab ויבגני פאץ מנכ"ל פאזיט מימין: אלירן מסיקה דירקטור רכישות GitLab ויבגני פאץ מנכ"ל פאזיט צילום: איציק בן דוסה

 

"פאזיט מציעה פלטפורמת למציאת באגים לא ידועים וחולשות אבטחה באופן אוטומטי על ידי הרצה של אלפי בדיקות רנדומליות שנוצרות ע״י המחשב. אך מאחר והתכונות של בדיקות פאזינג שונות משמעותית מבדיקות תוכנה רגילות היה צורך בתשתית חדשה שתיתן מענה ותדע לטפל ספציפית בבדיקות מהסוג הזה", אומר יבגני פאץ, מייסד חברת פאזיט "אני מצפה בקוצר רוח להביא את המוצר של פאזיט ללקוחות של גיטלאב ולחזק את יכולות הסיקיורטי של גיטלאב עם גיוס אנשים נוספים מהאקו סיסטם המעולה שיש בישראל בכלל ובעולם הסיקיורטי בפרט".

 

מטרת הרכישה היא להוסיף את יכולת ה-Continuous Fuzzing של פאזיט כחלק אינטגרלי מהפלטפורמה של GitLab, שהיא המתחרה הגדולה ביותר של GitHub. זוהי הרכישה השנייה עליה הודיעה GitLab היום (ה') כאשר היא גם רוכשת את חברת Peach Tech היושבת בסיאטל, גם היא פועלת בתחום בדיקות ה-fuzzing, ומספקת מענה לבדיקות קופסה שחורה וכן בדיקות DAST API. שתי הרכישות יחזקו את נדבך הסקיוריטי של GitLab שכיום מציע בדיקות SAST, DAST, container and dependency. פאזיט היא הרכישה הראשונה של GitLab בישראל. בכך גיטלאב תהפוך לפלטפורמה הראשונה שמציעה coverage guided and behavioral fuzz testing.

 

אלירן מסיקה דירקטור הרכישות של GitLab ומי שניהל את הרכישה התייחס לרכישת פאזיט: ״פאזיט תעניק ל-GitLab את היכולות לתמוך בפאזינג כחלק מהפתרון הכולל והאינטגרלי של GitLab, ובנוסף תרחיב את הגישה לשוק והידע הישראלי המתמחה בסקיוריטי וכך לחזק ולהעמיק את ההשקעה של GitLab בתחום כחלק מתהליך ה-DevSecOps".

 

"תהליך רכישת החברות של GitLab הוא ייחודי", הוסיף, "הוא מתאר בצורה שקופה מה אנחנו מחפשים, מי מתאים לנו ומה אנו מציעים, בניגוד להתנהלות הרווחת בנושא רכישת חברות. אנחנו מחפשים עוד חברות וצוותים חזקים שפיתחו מוצרים שיכולים להאיץ את ה-roadmap שלנו״.

 

סיד סיג׳ברנדי, מנכ"ל GitLab: "אנו מאמינים ש-GitLab מספקת כלים מהשורה הראשונה לכל שלבי ה-DevOps בפלטפורמה אחת. שילוב יכולות הפאזינג של Peach Tech ו-fuzzit לתוך פתרונות הסקיוריטי של GitLab יעניקו למשתמשים חווית בדיקות סקיוריטי עשירה ויסודית, תוך כדי זה שנאפשר להם לשלב את הסקיוריטי לתוך תהליכי הפיתוח. מהלך זה יאפשר בו-זמנית לפשט את תהליכי העבודה שלהם וליצור שיתופי פעולה בין צוותי הפיתוח, הסקיוריטי והאופרציה."

 

GitLab היא חברת ה-remote הגדולה בעולם עם מעל ל-1200 עובדים מרחוק ומתנהלת ללא משרדים כלל. עד היום גייסה החברה 430 מיליון דולר לפי שווי של 2.75 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x