חדשות טכנולוגיה

גראבהאב תתמזג עם חברת משלוחי המזון האירופית Just Eat

תנאי העסקה מעניקים למניה של גראבהאב ערך מוערך של 75.15 דולר, כך ששווי השוק של החברה נאמד ב-7.3 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 09:5511.06.20
מיזוג בעולם משלוחי המזון. שירות משלוחי המזון גראבהאב (Grubhub) הודיע כי בכוונתו להתמזג עם חברת משלוחי המזון האירופית ג'סט איט (Just Eat  - Takeaway.com). תנאי העסקה מעניקים למניה של גראבהאב ערך מוערך של 75.15 דולר, כך ששווי השוק של החברה נאמד ב-7.3 מיליארד דולר.

 

 

המיזוג, שיאחד בין שתיים מחברות שירותי משלוחי המזון הגדולות בארה"ב ובאירופה, התאפשר לאחר שהמגעים על מיזוג בין גראבהאב ואובר כשלו, זאת מכיוון שלא הצליחו להסכים על האופן שבו אובר תתמוך בגראבהאב במהלך חקירת ההגבלים העסקיים בנושא.

 

לפי מקורות המקורבים לנושא, אובר הציעה 1.925 מניות עבור כל מניה של גראבהאב, הצעה שמעניקה לחברה שווי 70 דולר למניה, נכון למחיר הסגירה ביום רביעי של 67.04 דולר. לעומת זאת, ג'סט איט הציעה 0.67 מניות לכל מניית גראבהאב, כלומר שווי של 75.15 דולר לכל מניה בהתבסס על מחיר הסגירה של ג'סט איט מיום שלישי שעמד על 98.60 יורו.

 

Just Eat Takeaway.com Just Eat Takeaway.com צילום: שאטרסטוק

 

"כמו שיתופי נסיעות, תעשיית משלוחי המזון צריכה להתמזג על מנת לממש את מלוא הפוטנציאל שלה עבור הצרכנים והמסעדות. אך אין זה אומר שאנחנו מעוניינים בכל עסקה, בכל מחיר ועם כל אחד", מסר דובר של אובר.

 

 

שירות משלוחי המזון גראבהאב שירות משלוחי המזון גראבהאב צילום: איי אף פי

 

לפי הודעת החברות, המיזוג צפוי להסתיים ברבעון הראשון של 2021. מנכ"ל גראבהאב, מאט מלוני, יצטרף לדירקטוריון של ג'סט איט ויעמוד בראש החברה המאוחדת בצפון אמריקה.

 

החברה החדשה "תהפוך לחברת משלוחי המזון המקוונת הגדולה ביותר בעולם מחוץ לסין", נמסר מג'סט איט. עם זאת, גראבהאב ספגה לא מעט ביקורת בעיקר מצד מחוקקים ובעלי מסעדות שמאשימים אותם בגביית תעריפים מופרזים מהמסעדות. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x