$
הייטק והון סיכון

חברת Binah.ai מגייסת 13.5 מיליון דולר לניתוח מדדים רפואיים בווידאו

חברת הסטארט-אפ, שהוקמה ב-2016 מפתחת טכנולוגיה מתקדמת לדליית מדדים רפואיים באמצעות ניתוח וידאו בזמן אמת על ידי כל מכשיר חכם בעל מצלמה. עד כה גייסה החברה 17.5 מיליון דולר

הגר רבט 15:0010.06.20
חברת הסטארט-אפ Binah.ai מודיעה היום (ד׳) על השלמת סבב B בסך 13.5 מיליון דולר בהובלת Maverick Ventures Israel. בסבב לקחו חלק גם Esplanade Ventures, Sompo International, GiTV ו- iAngels שהשקיעו בחברה בשלב הסיד. עד כה גייסה החברה 17.5 מיליון דולר.  

 

בינה הוקמה בשנת 2016 על ידי מיכאל מרקזון, דיוויד ממן וקונסטנטין גדאלין והיא מעסיקה היום עשרות עובדים במשרדיה בתל אביב, ארה"ב, אירופה ויפן. החברה החלה את דרכה בפיתוח פתרונות חיצוניים לאתגרי הביג דאטה של תאגידים גדולים והיום היא מתמקדת בתחום הבריאות הדיגיטלית ומפתחת טכנולוגיה מתקדמת לדליית מדדים רפואיים באמצעות ניתוח וידיאו בזמן אמת, ע"י כל מכשיר חכם בעל מצלמה.

 

הטכנולוגיה של Binah.ai מאפשרת מדידת נתונים רפואיים חיוניים דוגמת דופק לב, מת חמצן בדם, קצב נשימות, HRV, רמת לחץ מנטאלי, ובקרוב לחץ דם ורמת המוגלובין, ברמת דיוק רפואי תוך פחות משתי דקות. בדיקות חיוניות ש- Binah.ai מצפה להוסיף ליכולות הבדיקות שלה כוללים המוגלובין, טמפרטורה ואחרים, במטרה להפוך לכלי מוביל לניטור ושליטה על מצב הבריאותי של כל אחד ואחד ואפשר לגופים רפואיים להרחיב וליעל את הספקת השרותים הבריאותיים.

 

על לקוחותיה הבולטים של החברה נמנית ענקית הביטוח היפנית SOMPO אשר הטמיעה את הטכנולוגיה החדשנית בחברתה והשקיעה בחברת Binah.ai מליון דולר. SOMPO ו- Binah.ai פיתחו מדד חדש וקריטי שבאמצעותו האפליקציה מודדת לחץ מנטאלי, ומשמשת את מבוטחי חברת הביטוח היפנית.

 

מהחברה נמסר גם כי במהלך משבר הקורונה, הוטמעה הטכנולוגיה של Binah.ai בבית חולים במונטריאול בקנדה. השימוש באפליקציה מאפשר מעקב אחר מטופלים שנמצאים בבתיהם, במטרה לשחרר את העומס בבתי חולים ומרפאות, לצמצם את הקשר של הצוותים הרפואיים עם חולים נגועים ולצמצם משמעותית את סיכוייהם להידבק ולהפיץ את הנגיף בעצמם. בנוסף, נחסך שימוש רב באספקה של כפפות, מסכות וציוד מגן אישי אחר שנלבש על ידי הצוות הרפואי.

 

 דיויד ממן מייסד ומנכ"ל חברת Binah.ai דיויד ממן מייסד ומנכ"ל חברת Binah.ai

 

דיויד ממן, מנכ"ל ומייסד Binah.ai התייחס לגיוס: "משבר הקורונה הוכיח כי עולם הרפואה חייב להגביר את השימוש באמצעים טכנולוגיים חדשניים שיסייעו לו להתמודד במצבי קיצון ובשגרה. אנו צופים התפתחויות רבות בעולם הרפואה, הביטוח, והרפואה המקוונת באמצעות טכנולוגיית הבינה המלאכותית. פנינו קדימה, הן בפיתוח פתרונות חדשים, והן ביצירת שיתופי פעולה משמעותיים על מנת לממש את החזון והמשימה שלנו. אנו עתידים לחשוף יכולות מתקדמות מאי פעם, ושמחים לחזק את אמון הלקוחות והמשקיעים ששותפים איתנו לדרך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x