חדשות טכנולוגיה

מייסד רדיט פרש מהדירקטוריון, קרא להחליפו באפרו-אמריקאי

אלקסיס אוהניאן, שנשוי לטניסאית האפרו-אמריקאית סרינה ויליאמס, פרש מדירקטוריון רדיט במחאה על רצח ג'ורג' פלויד; הבטיח להשתמש ברווחים עתידיים ממניותיו ברדיט כדי "לשרת את הקהילה השחורה"

שירות כלכליסט 14:1106.06.20
רציחתו של ג'ורג' פלויד על ידי שוטרים לא מפסיקה להכות גלים בארה"ב: המייסד-השותף של רדיט, אלקסיס אוהניאן התפטר, מדירקטוריון החברה וקרא לה להחליפו באדם אפרו-אמריקאי. יזם הטכנולוגיה הבטיח גם להשתמש ברווחים עתידיים ממניות רדיט שברשותו כדי "לשרת את הקהילה השחורה".

 

 

 

בשורת ציוצים אמר אוהניאן שהוא מבצע את המהלך "כאב שצריך להיות מסוגל לענות לבתו השחורה כשהיא שואלת: מה אתה עשית בעניין?". הצעד מגיע גם לאחר כמה ימים של מחאה ברחבי ארה"ב נגד אלימות משטרתית ואי שוויון גזעי. אוהניאן, הנשוי לכוכבת הטניס האפרו-אמריקאית סרינה ויליאמס, אמר שיתרום מיליון דולר לארגון You Know Your Rights Camp, ארגון ללא מטרות רווח שהוקם ע"י שחקן ה-NFL קולין קפרניק. "אני מאמין שהתפטרות יכולה להיות אקט של מנהיגות מצד אנשים בעמדות כוח. לכל מי שנלחם כדי לתקן את המדינה השבורה שלנו אני אומר: אל תפסיקו", הוא אמר בסרטון וידאו.

 

אוהניאן. מה יגיד לבתו? אוהניאן. מה יגיד לבתו? צילום: אמיג'בנק, Gettyimages

 

אוהניאן ייסד את פלטפורמת המדיה החברתית רדיט לפני 15 שנה עם עמיתיו (ושותפיו לדירה) אהרון שוורץ וסטיב הפמן. הוא פרש מתפקידו התפעולי ב-2018 אך שמר על מקומו בדירקטוריון החברה עד עתה. רדיט קידמה לראשונה אשה – פורטר גייל – לתפקיד חברת דירקטוריון בשנה שעברה. אך הפלטפורמה ספגה ביקורת על שאירחה פורומים שמקדמים תכנים גזעניים. בהמשך לכך החברה אסרה על קבוצות כמו blackpeoplehate ו-MillionDollarExtreme שמשתייכות לימין הקיצוני להשתמש בפלטפורמה שלה, וכן "בודדה" קבוצת תמיכה בנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, TheDonald, בכך שהבטיחה שהתוכן שמוצג בה לא יופיע בחיפושים או המלצות ברשת.

 

מוקדם יותר השבוע שינו מספר פורומים פופולריים ברדיט את הנגישות אליהן ל"פרטית", או אסרו על העלאת פוסטים חדשים, במחאה על מדיניות שיח השנאה של החברה. בכירת החברה לשעבר אלן קיי פאו תקפה את מעסיקתה הקודמת בציוץ שהעלתה, בו נכתב: "אי אפשר לומר Black Lives Matter כאשר רדיט מזינה ומטפחת עליונות לבנה ושנאה כל יום, כל היום".

x