$
חדשות טכנולוגיה

צוקרברג מוותר? שוקל המדיניות לגבי פוסטים הקוראים לשימוש בכוח

לאחר שטראמפ פרסם פוסט בפייסבוק בעקבות המהומות בארה"ב, לפיו "כשהביזה תתחיל, הירי יתחיל", התעוררה ביקורת קשה נגד צוקרברג על כך שהרשת החברתית לא מחקה אותו, וטענות כי המייסד והמנכ"ל חושש מעימות עם הנשיא; עתה הוא אומר שהמדיניות בעניין זה תיבחן מחדש אך ציין כי "אני חושש שבגישה הזאת יש סיכון להפוך אותנו לעורכים של תוכן שאיננו אוהבים"

שירות כלכליסט 10:1706.06.20

מייסד ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג אמר אתמול (ו') שישקול לשנות את המדיניות שהובילה את החברה להותיר בפלטפורמה שלה פוסטים שהעלה דונלד טראמפ במהלך המחאה האזרחית שמתרחשת בארה"ב בתגובה לרצח האזרח האפרו-אמריקאי ג'ורג' פלויד ע"י שוטר. מדובר למעשה בוויתור חלקי למבקריו.

 

 

 

צוקרברג לא הבטיח שינויי מדיניות ספציפיים בפוסט שפרסם, מספר ימים לאחר שחלק מעובדי החברה נטשו את משמרתם במחאה על השארת הפוסטים, בעודם טוענים שצוקרברג ממשיך לחפש תירוצים כדי להימנע מעימות עם טראמפ. "אני יודע שרבים מכם חושבים שהיה עלינו לתייג את הפוסטים של הנשיא בצורה מסוימת", כתב צוקרברג, בהתייחסות להחלטתו לא להסיר הודעות של טראמפ שכללו את המשפט "כשהביזה תתחיל, הירי יתחיל".

 

ביזה בארה"ב ביזה בארה"ב צילום: AFP

 

לדבריו, "בכוונתנו לבחון מחדש את המדיניות שלנו המתירה דיון ואיומים של המדינה בשימוש בכוח, כדי לראות האם עלינו לתקן משהו. אנו עומדים לבחון אופציות אפשריות לטיפול בהפרות או בהפרות חלקיות של מדיניותנו, כדי לא להשאיר רק את ההחלטה הבינארית האם להשאיר או להוריד (את הפוסטים)".

 

צוקרברג אמר שפייסבוק תהיה יותר שקופה לגבי תהליך קבלת החלטותיה לגבי הורדת פוסטים, תבחן מחדש מדיניות שעלולה לגרום להשתקת קולות של בוחרים, ותפעל כדי ליצור תוכנה שתקדם צדק על רקע גזע. בפגישת סגל מוקדם יותר השבוע אתגרו עובדים את עמדתו של צוקרברג לגבי הפוסט של טראמפ. צוקרברג, שמחזיק במניות הרוב של פייסבוק, טען שלמרות שמצא את דבריו של טראמפ "מאוד פוגעניים", הם לא הפרו את מדיניות החברה נגד הסתה לאלימות. המדיניות של פייסבוק כיום היא או להוריד פוסט או להשאירו, ללא כל אופציית ביניים. כעת, על פי צוקרברג, יישקלו אפשרויות נוספות. עם זאת הוא הוסיף: "אני חושש שבגישה הזאת יש סיכון להפוך אותנו לעורכים של תוכן שאיננו אוהבים, אפילו אם הוא לא מפר את המדיניות שלנו".

x