$
גיימינג

כבוד לפלויד: Rockstar Games משביתה את משחקי הרשת האלימים שלה

החברה הודיעה כי תשבית למשך שעתיים את המשחקים GTA Online ו-Red Dead Redemption 2 Online כדי "לכבד את מורשתו של ג'ורג' פלויד", האזרח האפרו-אמריקאי שנרצח על ידי שוטרים במיניאפוליס

איתמר זיגלמן 21:3704.06.20

חברת Rockstar Games המרוויחה ביותר בעולם משחקי הווידאו, תשבית היום (ה') את במשחקי הדגל שלה Grand Theft Auto V ו-Red Dead Redemption 2 את האפשרות לשחק בהם Online על מנת "לכבד את מורשתו של ג'ורג' פלויד", כך הודיעה החברה בציוץ בטוויטר.

 

 

לא יהיה ניתן לשחק במשחקים האלה בין השעות 14:00 ו-16:00 שעון מזרח ארה"ב. גם המשחק NBA 2K לא יפעל בשעות אלו. השעתיים שנבחרו הן השעות בהן ייערך טקס זיכרון לפלויד,האזרח האפרו-אמריקאי שנרצח על ידי שוטרים במיניאפוליס.

 

 

 

RDD2 ו-GTA כוללים יריות ודם, ומשכו עם השנים לא מעט ביקורת על כך שהם מעודדים צעירים לאלימות, בייחוד מדינה כמו ארה"ב בה ניתן להשיג בקלות יחסית כלי נשק, (נושא שמעורר סערה במדינה כבר שנים). ייתכן שההחלטה להשבית דווקא את המשחקים הללו נובעת מהרצון של Rockstar Games להרגיע מעט את רוחות המחאה האלימה ולא להוסיף עוד אש למדורה מחשש שצעירים יקבלו רעיונות מהמשחק.

red dead redemption 2 red dead redemption 2

 

מותו של פלויד ב-25 במאי הצית מחאה בכל רחבי ארה"ב. על פי תיעוד וידיאו שהועלה לפייסבוק, צילומים נוספים ומשרד התובע המקומי, שוטר ממשטרת מיניאפוליס נשען עם ברכו על צווארו של פלויד במשך תשע דקות עד אשר נחנק למוות, בעודו אזוק וממלמל "אני לא יכול לנשום". פלויד בן ה-46 במותו, פונה ממקום האירוע באמבולנס ומותו נקבע בהמשך.

 

Grand Theft Auto V Grand Theft Auto V צילום: יח"צ

 

הרשויות הגישו ביום שישי כתב אישום נגד השוטר דרק צ'ובין, באשמת רצח מדרגה שלישית והריגה מדרגה שנייה. בהמשך הוסף לכתב האישום גם סעיף של רצח מדרגה שנייה. שלושת השוטרים שעמדו מנגד ולא עצרו את צ'ובין הואשמו גם הם, בסיוע ואי מניעת רצח מדרגה שנייה והריגה מדרגה שנייה. כל הארבעה פוטרו מהמשטרה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x