$
חדשות טכנולוגיה

סנאפצ'ט מצטרפת לטוויטר ומפסיקה לקדם את הפוסטים של דונלד טראמפ

לדברי החברה, הפוסטים של הנשיא האמריקאי נתפסים כמעודדי אלימות. מדובר במהלך שמצטרף לגישה של טוויטר, שהיא מנוגדת לזו של פייסבוק שבחרה להשאיר את הפוסטים של הנשיא במקומם למרות שעל פניו הם עוברים על כללי הקהילה שלה

רפאל קאהאן 13:5004.06.20
סנאפצ'ט הודיעה אמש (ד') על הפסקת קידום הפוסטים של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. לדברי החברה, הפוסטים שלו נתפסים כמעודדי אלימות. מדובר במהלך שמצטרף לגישה של טוויטר בניגוד לעמדת פייסבוק למשל שמתעקשת להשאיר את הפוסטים של הנשיא במקומם למרות שעל פניו הם עוברים על כללי הקהילה שלה.

 

אפליקציית סנאפצ'ט משמשת בעיקר צעירים ונוער, כך שעל פניו סביר להניח שמדובר בהחלטה שמיועדת ליישר קו עם הלך הרוח בקרבם שכנראה אינו תומך בטראמפ. עם זאת מהחברה האם, סנאפ, נמסר שחשבון המשתמש של הנשיא לא יימחק ויישאר זמין למי שמעוניין לעיין בו.
אפליקציית סנאפצ'ט אפליקציית סנאפצ'ט צילום: שאטרסטוק

 

המהלך של סנאפ יכול להתפרש גם כהקשחת העמדה של חברות המדיה החברתית מול המסרים של הבית הלבן. הפוסטים של טראמפ מלווים לא פעם באי-דיוקים, איומים ומהולים בנימה אלימה שנשזרת במסרים שלו. עם זאת הסיבה להפסקת הקידום נובעת לדברי החברה מציוצים של הנשיא בטוויטר בהם הוא איים לשלח "כלבים מרושעים" ו"כלי נשק" להתמודדות עם ההפגנות ולא מתוכן של פוסטים בסנאפצ'ט.  
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: איי פי

 

"אנחנו לא נהדהד קולות שקוראים לאלימות בין-גזעית ואי-צדק על ידי קידום באפליקציה", אמרה דוברת החברה רייצ'ל רקוזן לניו יורק טיימס. בפוסט שפרסם בבלוג החברה המנכ''ל אוון ספיגל, הוא הדגיש שאין "איזורים אפורים" במאבק נגד גזענות, אלימות ואי-צדק חברתי. לדברי ספיגל הוא הגיע להחלטה הנוכחית מתוך מחשבה על העתיד של ארה"ב ותפקידה של החברה שלו במדינה.

 

על פי סוכנות בלומברג, לטראמפ יש כ-1.5 מיליון עוקבים בסנאפצ'ט, הפוסטים שפורסמו בו כוללים את התמונה מצילום מול כנסיית סיינט ג'ון שעוררה זעם רב וכן צילומי מסך של ציוציו בטוויטר. לסנאפצ'ט יש כיום כ-229 מיליון משתמשים יומיים, זאת לעומת שנה שעברה אז החברה דיווחה על כ-190 מיליון משתמשים יומיים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x