$
חדשות טכנולוגיה

"אפל משתקת אייפונים שנבזזו במהומות בארה"ב - ועוקבת אחריהם"

חנויות של ענקית הטכנולוגיה בניו יורק, לוס אנג'לס ומקומות נוספים נפרצו ונבזזו; ברשתות החברתיות הופיעו תמונות של אייפונים גנובים והודעה שמזהירה מכך שהם שותקו ע"י החברה, ושהיא נמצאת במעקב אחריו

שירות כלכליסט 20:3603.06.20

המחאה האזרחית שפרצה ברחבי ארה"ב בעקבות חניקתו למוות של ג'ורג' פלויד ע"י השוטר לשעבר דרק צ'ובין, הביאה גם לאירועים אלימים וביזה. אך אפל, שחנויותיה בניו יורק, לוס אנג'לס, פילדלפיה, פורטלנד וושינגטון נפרצו ונבזזו, לא מתכוונת לוותר על רכושה הגנוב בקלות. כך מדווח "מרקטוווץ".

 

בימים האחרונים מועברות בטוויטר ורדיט תמונות של אייפונים גנובים והודעה שמזהירה מכך שהטלפון שותק ע"י החברה, ושהיא נמצאת במעקב אחריו. התמונה הוויראלית ביותר מציגה מכשיר שנגנב לכאורה מחנות בפילדלפיה, עם אזהרה שלשונה: "אנא החזירו לחנות של אפל ברחוב וולנט. המכשיר שותק ונמצא במעקב. הרשויות המקומיות ייודעו".

 

אפל לא אישרה ל"מרקטווץ'" שהיא שיתקה את המכשירים שנבזזו והחלה לעקוב אחריהם; כמו כן לא ידוע האם אפל מבצעת את הצעדים האלה גם בכל הנוגע ללפטופים, טאבלטים ושעונים גנובים, והאם מי שיחזיר רכוש גנוב לחנות הקרובה אליו יעמוד בפני השלכות משפטיות.

 

 

 

אפל משתמשת כבר מ-2016 בתוכנה שמשתקת את מכשירי ההדגמה שבחנויותיה כשאלה נמצאים מחוץ לחנות, כך שיש לה כבר את היכולת לשתק מכשירים שנגנבו.

 

חנות אפל שנבזזה בלוס אנג'לס חנות אפל שנבזזה בלוס אנג'לס צילום: AFP

 

החברה רק החלה לפתוח יותר מ-100 חנויות בארה"ב אחרי שנסגרו עקב הסגר הקורונה, וכבר השבוע החלה לסגור שוב את חלקן בעקבות המהומות ומקרי הביזה. קמעונאיות כגון טארגט, וולמרט ו-Whole Foods של אמזון החלו גם כן לסגור חנויות ולקצר את שעות הפעילות של אחרות בתגובה להפגנות הנרחבות. בנוסף החלו ערים כמו לוס אנג'לס, שיקגו, ניו יורק ווושינגטון לאכוף עוצר בניסיון למנוע הרס וביזה שפרצו במסגרת ההפגנות.

 

מנכ"ל אפל טים קוק שלח במהלך סוף השבוע מייל לעובדים וכינה בו את הריגתו של פלויד "חסרת היגיון" וציין שזהו לא הזמן "לשבת על הגדר".

 

 "לעמיתינו מהקהילה השחורה - אנחנו רואים אתכם. אתם חשובים, חייכם חשובים, ואנו מעריכים אתכם כאן באפל," הוא כתב.

x