$
חדשות טכנולוגיה

עובד של חברת Cybellum נחשד בפריצה לשרתי החברה המתחרה

יחידת הסייבר הארצית, להב 433, חוקרת חשד לפריצה לשרתי חברת הסייבר VDOO ע״י עובד של חברת הסייבר Cybellum. המשטרה ביצעה חיפוש בביתו של העובד ואף החרימה מחשב נייד ממנו בוצעו לכאורה ניסיונות הפריצה

הגר רבט ותומר גנון 17:3603.06.20
יחידת הסייבר הארצית, להב 433, חוקרת חשד לפריצה לשרתי חברת סייבר ישראלית ע״י עובד של חברה מתחרה. לפי החשד, עובד של חברת הסייבר Cybellum ביצע ניסיונות פריצה לשרתים של חברת הסייבר VDOO.

המשטרה ביצעה חיפוש בביתו של עובד Cybellum ב-2 ליוני ואף החרימה מחשב נייד ממנו בוצעו לכאורה ניסיונות הפריצה. לפי טענתו של החשוד מדובר במחשב עבודה.

 

חברת VDOO הוקמה ב-2017 בידי נתי דוידי ואורי אלטר (מנכ"לים משותפים) ואסף קרס (סמנכ"ל טכנולוגיה) וגייסה עד היום 45 מיליון דולר. החברה פיתחה פלטפורמה לאבטחת אינטרנט הדברים ומערכות משובצות מחשוב (Embeded systems). הפלטפורמה של החברה מאפשרת ללקוחות לאתר ליקויי אבטחה ולהטמיע את התיקונים שלהם בקנה מידה גדול, בהתקנים ותיקים וחדשים כאחד. הטכנולוגיה של VDOO עושה שימוש ביכולות למידת מכונה כדי ליצור פרופיל אבטחה לכל התקן.

 

פריצה לשרתי חברה מתחרה פריצה לשרתי חברה מתחרה צילום: שאטרסטוק

 

Cybellum נוסדה ב-2015 ועברה ככל הנראה מספר גלגולים ורעיונות למוצר בחמש שנות קיומה. לפי אתר החברה היא מתמקדת היום באבטחה לרכיבי הרכב האוטונומי ומזהה חולשות ופרצות בתוכנות הרלוונטיות.

 

מ-VDOO נמסר: "חברת VDOO הודפת באופן תדיר מתקפות כנגד המערכות שלה והמידע מועבר למשטרת ישראל להמשך חקירה וטיפול".

 

מחברת סייבלום נמסר כי: "חברת סייבלום לא היתה מעורבת בשום צורה במעשים פסולים או בלתי חוקיים. החברה פועלת על פי חוק, ותסייע ככל שתידרש לגורמי האכיפה. עד עתה לא קיבלנו שום מידע על מה שהתרחש, וברגע שנקבל את המידע נעמיד את כל המשאבים הנדרשים על מנת לסייע להגיע לחקר האמת".

 

עו"ד אהרון מלכה ועו"ד אלעד שאול המייצגים את החשוד מסרו: "מרשנו בחור נורמטיבי, יוצא יחידת סייבר מובחרת בצה"ל ומומחה בתחום עיסוקו - לא ביצע כל פעולה אסורה לפי חוק המחשבים או כל חוק אחר. נמשיך לשתף פעולה עם יחידת הסייבר בלהב 433 מתוך בטחון מלא באמיתות גרסת מרשנו. נמליץ להישמר מפני פגיעה בשמו הטוב של מרשנו שכן חפותו תוכח מהר מן המצופה".

x