$
הייטק והון סיכון

קבוצת Team8 משיקה קרן הון סיכון חדשה

הקבוצה קיבלה התחייבות עד כה של 104 מיליון דולר. שרית פירון מצטרפת לקרן כשותפה-מנהלת

הגר רבט 15:1103.06.20
קבוצת Team8 מודיעה היום (ד׳) על השקת זרוע הון סיכון חדשה בשם Team8 Capital. לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני״ע האמריקאית (SEC) הקרן קיבלה התחייבות ל-104 מיליון דולר אך טרם נסגרה. שרית פירון מצטרפת לקבוצה כשותפה-מנהלת של Team8 Capital. לירן גרינברג, ממייסדי Team8, יצטרף אליה כשותף-מנהל של Team8 Capital.

 

מהקבוצה נמסר כי הקרן תוביל סבבי השקעה בסטארט-אפים בשלבי סיד, A ו-B, בתחומי דאטה, בינה מלאכותית, אבטחת סייבר וטכנולוגיה לארגונים.

Team8 מעסיקה כ-40 עובדים בתל אביב ובניו יורק, והיא פועלת במודל של בניית חברות בתחום הסייבר. הקבוצה תמשיך לחבור ליזמים לבניית חברות חדשות במודל המקורי, ובמקביל תשקיע בחברות באמצעות הזרוע החדשה, Team8 Capital.

 

שרית פירון היתה שותפה לאקזיטים ולהנפקות בהיקף מצטבר של יותר מ-4 מיליארד דולר. היא כיהנה בתפקידי CFO במדיה מיינד עם הנפקתה בנאסד״ק ובהמשך במכירתה ל- DG Corp, וכן ב-P-Cube עם רכישתה על ידי סיסקו וברדקום עם הנפקתה בנאסד"ק. היא הובילה כאנג׳לית את סיבוב הסיד והיתה חברת דירקטוריון בדאטורמה, תוך נטילת חלק פעיל בעסקת המכירה של החברה לסיילספורס. כשותפה-מנהלת בקרן סרקה, השתתפה בהשקעות בחברות נוספות שנרכשו או הונפקו, ובהן ארמיס (שנרכשה על-ידי קרן אינסייט), אלומה (נרכשה על-ידי גוגל), דמיסטו (נרכשה על-ידי פאלו אלטו נטוורקס), דינמיק יילד (נרכשה על-ידי מקדונלדס) ופייבר שנסחרת בבורסת ניו יורק.
לירן גרינברג שותף מייסד של Team8 לירן גרינברג שותף מייסד של Team8 צילום: סקוט ווגנר

 

לירן גרינברג, שותף-מייסד של Team8, ייסד את הקבוצה יחד עם נדב צפריר וישראל גרימברג בשנת 2014. בתחילת דרכה של Team8 גרינברג התמקד בגיבוש מודל ה-Foundry הייחודי שלה, בתהליך הרעיונאות להקמת חברות חדשות ובעבודה צמודה עם המייסדים של החברות הראשונות שהקימה הקבוצה, ביניהן סיגניה (שנמכרה לטמאסק), קלארוטי, אילוסיב נטוורקס, הייסולייט ו-Curv. בהמשך הקים את זרוע ה-Go to Market של Team8 הכוללת מומחים בתחומי השיווק, הפיתוח העסקי ומחקר השוק, לצד ה-Team8 Village - קהילה של מאות מנהלים בכירים מארגונים מובילים מסביב לעולם הנוטלים חלק פעיל בתהליך של Team8 לבניית חברות.

 

לימים הפכה פעילות זו לאחת החוזקות הבולטות של Team8 בזכות הנגישות והקשרים העמוקים עם ארגונים מובילים מסביב לעולם שהובילו להאצת הצלחתן של חברות הפורטפוליו. בעבר גרינברג שירת כקצין בתחום הסייבר והדאטה ביחידת 8200.

 

שרית פירון שותפה מנהלת בקרן שרית פירון שותפה מנהלת בקרן צילום: יונתן בלום

 

שרית פירון מסרה: "כיום, יותר מתמיד, קישוריות ותשתית דיגיטלית אמינה נמצאים בראש סדר העדיפויות של ארגונים על מנת לצלוח את התקופה חסרת התקדים בה אנו נמצאים. Team8 Capital נמצאת בעמדה ייחודית לשתף פעולה עם היזמים הטובים ביותר, תוך מינוף היכולות שלנו לספק ליזמים מומחיות עמוקה בתחומי הליבה של הקבוצה, לתרום מהניסיון העשיר בבניית חברות ולתת ערך מוסף אמיתי בגישה לשוק ובגיוס טאלנטים.".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x