חדשות טכנולוגיה

כתוצאה מההפגנות בארה"ב: אובר וליפט נפגעות ואמזון נהנית ממכירות גז פלפל

גל המחאות לאחר רצח ג'ורג' פלויד הצית רחובות רבים ברחבי ארה"ב ובעקבותיו אובר וליפט משעות את הפעילות, חנויות אפל נסגרות, הכנס של גוגל נדחה וכנס חשיפת משחקי ה-PS5 נדחה גם כן

רפאל קאהאן 13:3502.06.20

גל המחאות על רצח ג'ורג' פלויד הצית את רחובותיהן של ערים רבות בארה"ב. וכאילו שהקורונה לא הספיקה, ההפגנות החלו להשפיע גם הן על פעילות חברות הטכנולוגיה, לרוב לרעה, אבל עבור חלקן לטובה. הנפגעות העיקריות שעסקיהן באמת נפגעו הן אובר וליפט, שהטלת העוצר על ערים מסוימות במדינה הכריח אותן להפסיק את השירות שלהן במהלכו. 

המצב של אמזון לעומת זאת אינו ברור. החברה כבר דיווחה שהיא מבצעת שינויים במערך המשלוחים שלה בהתאם לנסיבות. אך מנגד נתוני המכירות מראות שהיא גם נהנית מעלייה חדה ברכישות של מוצרים שקשורים ישירות לנסיבות. כך למשל, ספריי פלפל הפך למוצר הנמכר ביותר בפלטפורמה. המוצר השני הנמכר ביותר היה שרוול לצוואר שמכסה את החלק התחתון של הפנים, שזינק למקום השני לאחר שהוביל את טבלת המכירות במהלך משבר הקורונה. משתמשי הרשתות החברתיות משתפים במרץ קישורים למוצרים האלה באמזון - מה שבוודאי סייע למכירות.

שליח של אמזון בימי קורונה שליח של אמזון בימי קורונה צילום: בלובמרג

 

מנגד, חברות אחרות סובלות. אפל למשל התמודדה עם ונדליסטים שתקפו את חנויות האפל סטור במסגרת פעולות הביזה שנצפו בימים האחרונים. החברה החליטה עקב כך לדחות את פתיחת רשת החנויות, לאחר שאלה היו אמורות לחזור לפעילות השבוע אחרי שבועות של סגר עקב הקורונה.

 

חנות אפל במנהטן חנות אפל במנהטן צילום: בלומברג

 

אך ההפגנות לא פוגעות רק בעולם האמיתי. גם אירועים וירטואליים נדחו בעקבותיהן. כך למשל סוני הודיעה שהיא דוחה את הכנס הווירטואלי המצופה שלה במסגרתו היתה אמורה לחשוף את המשחקים החדשים לקונסולת הפלייסטיישן 5 וכן להציג מידע חדש עליה ואולי אף לחשוף את מועד ההשקה שלה. גם אלקטרוניק ארטס (EA) דחתה את אירוע ההשקה הווירטואלי למשחק החשוב ביותר שלה לשוק האמריקאי, Madden NFL 21, שמהווה את המקבילה האמריקאית לסדרת פיפ''א הידועה.

 

חשפה את השלט אבל לא את המשחקים - פלייסטיישן 5 חשפה את השלט אבל לא את המשחקים - פלייסטיישן 5 צילום: Playstaion

 

 

גוגל דחתה גם היא את אירוע השקת מערכת ההפעלה החדשה אנדרואיד 11 שהיתה אמורה להיערך מחר (ד'). החברה טרם הודיעה למתי נדחה האירוע. גם Airbnb דחתה אירוע מקוון של המנכ''ל בריאן צ'סקי ובו היה אמור להעביר את תכניות החברה לחזרה לשגרה לאחר המכה הקשה שספגה בחודשים האחרונים עקב הביטולים המסיביים בתחום התיירות בעולם. 

גוגל I/O נדחה גוגל I/O נדחה צילום: google

 

חברה נוספת שדחתה אירוע חשוב היא סיסקו, שכנס Cisco Live שלה לא ייערך בתאריך המיועד. במקום היא העלתה סרטון יוטיוב ובו תוקף בסבר פנים חמור המנכ''ל שלה, צ'אק רובינס, את הרצח "המזעזע, מרתיח והמחריד" של ג'ורג' פלויד. דבריו היו תגובה קיצונית, אפילו ביחס להצהרות של מקביליו בחברות אחרות, רובינס סיים בכך שהוא "מעדיף להשאיר לקהילות ולארגונים את השבוע כדי שיוכלו לעשות מה שנדרש" כדי להתמודד עם המצב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x