$
חדשות טכנולוגיה

מלזיה אסרה על eToro הישראלית לפעול בתחומה

חברת הפינטק eToro מפעילה פלטפורמה למסחר במניות ללא עמלות באסיה על פי היתר אוסטרלי. לאחר שפרסמה כי יש לה לקוחות רבים במלזיה, נאסרה פעילותה במדינה

סופי שולמן 10:0731.05.20

רשות ניירות ערך במלזיה הודיעה כי eToro, פלטפורמת המסחר החברתית מישראל, לא מורשית לפעול במדינה.

 

ההודעה הגיעה לאחר שהחברה הישראלית השיקה פלטפורמה למסחר במניות ללא עמלות באסיה עם קבלת אישור מרשות ניירות הערך האוסטרלית שמהווה מרכז רגולטורי לאזור כולו. מדובר בהתפתחות מפתיעה, שכן לרוב מלזיה מקבלת על עצמה את הרגולציה הפיננסית האוסטרלית בכל הקשור לפעילות חברות פינטק.

 

במהלך מאי הוציאה eToro הודעה מיוחדת בה הפצירה באזרחי מלזיה לסחור במניות באמצעות הפלטפורמה כדי לייצר הכנסה צדדית בתקופת הסגר בעקבות התפרצות הקורונה. תוך זמן קצר התברר לה כי 11% מלקוחותיה באסיה מגיעים מהמדינה המוסלמית שעימה אין לישראל יחסים דיפלומטיים. בעקבות הפרסום של eToro על כך הוציאה רשות ני"ע במלזיה הודעה שמבהירה כי לחברה אסור לנהל פעילות במדינה וכי ההשלכות עלולות להיות קנס או מאסר של עד עשר שנים. בהודעה לא היתה התייחסות לזהותה הישראלית של eToro.

 

 

מנכ"ל eToro ואחד ממייסדי החברה יוני אסיא. "בהתאם לדין המקומי בכל שוק יעד" מנכ"ל eToro ואחד ממייסדי החברה יוני אסיא. "בהתאם לדין המקומי בכל שוק יעד"

 

eToro דיווחה באחרונה כי מאז התפרצות הקורונה היא רשמה עלייה חדה במספר המשתמשים בפלטפורמה שלה שמגיע כעת ל־13 מיליון לקוחות רשומים, וכי והיקף המסחר במניות בפלטפורמה שולש מאז תחילת השנה לעומת 2019.

 

החברה הוקמה ב־2007 על ידי יוני אסיא, שמשמש כמנכ"ל, יחד עם אחיו רונן אסיא ודודו רינג. היא מעסיקה היום כ־800 עובדים ופועלת ב־100 מדינות. מאז הקמתה גייסה החברה מעל 200 מיליון דולר. לחברה יש אישור מהרגולטור הבריטי שמאפשר לה לפעול בכל אירופה. בישראל אין לה אישור לפעול. eToro מסרה בתגובה: "eToro היא חברת פינטק גלובלית המעניקה שירותים באמצעות חברות בנות המפוקחות על ידי רשויות ני"ע בארה"ב, אנגליה, אוסטרליה ועוד. החברה משרתת את לקוחותיה בהתאם להוראות הדין המקומי בכל שוק יעד".

 

x