$
אינטרנט

צוקרברג: הפוסטים של טראמפ לא מפרים את המדיניות של פייסבוק

נשיא ארה"ב פרסם פוסט על המחאה במיניאפוליס וכתב: "כשהביזה מתחילה הירי מתחיל". לאחר שעתיים כתבה טוויטר שהפוסט מעודד אלימות. רק 16 שעות לאחר מכן, הסביר מייסד ומנכ"ל פייסבוק מדוע הרשת החברתית לא מגיבה או פועלת בקשר לאמירות של הנשיא

שירות כלכליסט 10:2030.05.20

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג הסביר מדוע חברתו לא מגיבה או פועלת בקשר לפוסטים שבהם איים דונלד טראמפ שביזה במיניאפוליס תוביל ל"ירי". ההסבר הגיע בערך 16 שעות לאחר שטוויטר פעלה נגד טראמפ, ולמרות שצוקרברג אמר בעבר לקונגרס שפוסטים שמעודדים לאלימות לא ייסבלו על ידי פייסבוק.

 

 

"אני יודע שהרבה אנשים כועסים על כך שלא מחקנו את הפוסטים של הנשיא", כתב מייסד ומנכ"ל פייסבוק בפוסט שהעלה. בפוסטים של טראמפ בפייסבוק, אינסטגרם וטוויטר, נכתב: "הבריונים האלה מכתימים את זכרו של ג'ורג' פלויד, ואני לא אתן לזה לקרות. הרגע דיברתי עם המושל טים וולז ואמרתי לו שהצבא איתו כל הדרך. כל קושי ואנחנו ניקח את השליטה, אבל כשהביזה מתחילה הירי מתחיל. תודה!" תוך שעתיים וחצי מפרסום הפוסט הציבה לצידו טוויטר הודעת אזהרה שאומרת שהוא מעודד אלימות.

 

 

הציוץ של טראמפ - והודעת האזהרה שהדביקה טוויטר מעליו הציוץ של טראמפ - והודעת האזהרה שהדביקה טוויטר מעליו

 

 

פייסבוק, לעומת זאת, שתקה בנושא במשך 18 שעות - עד הופעת הפוסט של צוקרברג, שבו נכתב: "בחנו את הפוסט ודנו במחאות במינסוטה על מנת להעריך האם הוא מפר את המדיניות שלנו. למרות שהפוסט מכיל קישורים היסטוריים בעייתיים החלטנו להשאירו בגלל שההתייחסות למשמר הלאומי הופכת אותו בעינינו לאזהרה מפני פעולה של המדינה, ואנחנו חושבים שעל אנשים לדעת כשהממשלה מתכננת לפרוס כוחות.

 

"המדיניות שלנו בנוגע להסתה לאלימות מאפשרת דיון סביב שימוש המדינה בכוח, למרות שאני חושב שהמצב הנוכחי מעלה שאלות חשובות לגבי מה צריכים להיות הגבולות הפוטנציאליים של השיח".  

 

 

 

צוקרברג, שהעיד בפני הקונגרס באוקטובר, אמר אז: "אם מישהו, כולל פוליטיקאים, אומר דברים שיכולים לגרום, או קוראים לאלימות, ומהווים איום לפגיעה פיזית... נוריד את התוכן הזה". הוא אמר את הדברים בתשובה לשאלה של הנציגה הדמוקרטית אלכסנדריה אוקסיו-קורטס.

 

 

מארק צוקרברג מארק צוקרברג צילום: שאטרסטוק

 

 

שלשום מתח צוקרברג ביקורת על יריבתו במדיה החברתית וטען כי טוויטר לא צריכה לבדוק את אמינות הציוצים של אף אחד, לרבות הנשיא דונלד טראמפ.

 

צוקרברג אמר את הדברים בריאיון לפוקס ניוז, בעקבות הסערה שהתעוררה ביום שלישי השבוע כשטוויטר תייגה ציוץ של טראמפ על הצבעה דרך הדואר כ"דורש בדיקת עובדות". המהלך הוא חלק ממדיניות חדשה שהציגה טוויטר בתחילת החודש, לפיה ייבדק כל ציוץ בנפרד ויוסרו ציוצים שייקבע שהם פוגעניים.

 

לדברי צוקרברג, חברות לא צריכות לשמש כמשטרת האמת. "יש לנו מדיניות שונה משל טוויטר בנושא הזה", הסביר. "חברות פרטיות, ובעיקר חברות המציעות פלטפורמות מסוג זה, לא צריכות להיות בעמדה לעשות את זה".

 

עם זאת, פייסבוק כן מזהירה את המשתמשים שמסמנים "לייק" על מידע מוטעה הנוגע לקורונה, ובמרץ הרשת החברתית אף הסירה פרסומת מטעם קמפיין טראמפ שכלל מידע מטעה.

x