$
חדשות טכנולוגיה

המלחמה נמשכת: טוויטר הזהירה את הציבור מפני ציוץ של טראמפ שמעודד אלימות

בציוץ התייחס טראמפ למהומות שפרצו לאחר מותו של ג'ורג' פלויד ושלח איום לא מרומז: "כשהביזה תתחיל, יתחיל גם הירי". טוויטר סימנה את הציוץ כבעייתי והסבירה: "נקטנו בפעולה כדי למנוע מאחרים לראות בכך עידוד לאלימות". כזכור, לאחר שטוויטר תייגה ציוץ אחר של טראמפ שלשום, הוא חתם אתמול על צו שמגביל את ההגנה הניתנת לרשתות חברתיות

שירות כלכליסט 11:5829.05.20

המלחמה בין טוויטר לדונלד טראמפ מסלימה. הרשת החברתית סימנה ציוץ של נשיא ארה"ב כ"התראה לטובת האינטרס הציבורי" (public interest notice), בטענה שהפר את החוקים בנוגע להאדרת אלימות.

 

"נקטנו בפעולה על מנת למנוע מאחרים לראות בכך עידוד לביצוע מעשים אלימים, אבל השארנו את הציוץ בטוויטר כי חשוב שהציבור עדיין יוכל לראות את הציוץ בהתחשב ברלוונטיות שלו לנושאים בעלי חשיבות ציבורית", מסרה החברה.

 

 

הציוץ שבמחלוקת מתייחס למהומות שפרצו במיניאפוליס לאחר מותו של ג'ורג' פלויד על ידי שוטרים. "הבריונים האלה הורסים את זכרו של ג'ורג' פלויד ואני לא אתן לזה לקרות", כתב טראמפ. "שוחחתי עכשיו עם המושל טים וולץ ואמרתי לו שהצבא עומד לצידו לכל אורך הדרך. אם תהיה בעיה נתפוס פיקוד, אבל כשהביזה תתחיל כך גם הירי. תודה רבה".

הציוץ של טראמפ והאזהרה של טוויטר הציוץ של טראמפ והאזהרה של טוויטר

 

 

כזכור, רק לפני יומיים תייגה טוויטר ציוץ של טראמפ שטען שבחירות דרך הדואר הן הונאה כציוץ שדורש בדיקה עובדתית, בתגובה אתמול בלילה חתם טראמפ על צו נשיאותי שמגביל את ההגנה להן זוכות הרשתות החברתיות מפני תביעות.

x