$
חדשות טכנולוגיה

טראמפ משיב מלחמה לטוויטר: מאיים לסגור את הרשת החברתית

נשיא ארה"ב טען כי הצבעה בדואר היא "הונאה" - ברשת החברתית הסבירו מדוע הטענה אינה נכונה; טראמפ זעם: "טוויטר מתערבת במערכת הבחירות, יש לסגור אותה"

שירות כלכליסט 15:3827.05.20

טוויטר תייגה לראשונה אי פעם ציוץ של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ככזה שדורש בדיקה עובדתית.

 

בציוץ המדובר נטען בין השאר כי "לא ייתכן שהצבעה לבחירות בדואר היא פחות מהונאה. תיבות דואר ייפרצו, וטפסי הצבעה יזויפו". עוד נכתב כי "מושל קלפורניה שולח טפסי הצבעה למיליוני אנשים, לא משנה מי הם ואיך הם הגיעו לפה". טוויטר מפנה את העוקבים לדף נפרד שבו מוסבר מדוע הטענה אינה נכונה - בהתאם למדיניות החדשה הנוגעת לפוסטים המפיצים טענות שקריות.

 

 

הרקע למחלוקת: הניסיון של המפלגה הדמוקרטית להרחיב את ההיתר להצבעה בדואר, לקראת הבחירות לנשיאות שייערכו בנובמבר השנה. הרפובליקאים מתנגדים, בטענה כי הדבר יפתח פתח לזיופים.

 

טוויטר מפנה את הקוראים לעמוד שבו נטען בין היתר כי טענות ההונאה של הנשיא לא הוכחו עובדתית.

 

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: AP

 

טראמפ עצמו לא קיבל בהבנה את ההפניה שקיבל הציוץ שלו והגיב בציוצים משלו: "טוויטר מתערבת במערכת הבחירות של 2020. חניקה מוחלטת של חופש הביטוי ואני, כנשיא, לא ארשה לזה לקרות".

 

מנהל הקמפיין שלו בראד פארסקייל אמר: "יש הרבה סיבות לכך שהוצאנו את המודעות שלנו מטוויטר לפני חודשים, הטיה פוליטית ברורה היא אחת מהן".

 

בהמשך היום הנשיא האמריקאי הוסיף לציוץ: "רפובליקנים חשים שהרשתות החברתיות משתיקות את קולם. אנחנו נבצע רגולציה חזקה או נסגור את הרשתות במידת הצורך. ראינו מה הן ניסו ונכשלו לעשות ב- 2016, לא ניתן לזה לקרות שוב".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x