חדשות טכנולוגיה

מכה לאפל: האקרים פרסמו כלי לפריצת כל דגמי האייפון

קבוצת ההאקרים Unc0ver הודיעה אמש על כך שפיצחה את הגנות iOS, מערכת ההפעלה של האייפון והאייפד תוך התקנת כלי Jailbreaking המאפשר לשנות את המכשירים כאוות נפשכם תוך עקיפת כל המגבלות של אפל

רפאל קאהאן 14:4825.05.20
קבוצת ההאקרים Unc0ver, המתמחה במוצרי אפל, הודיעה אמש (א') על כך שפיצחה את הגנות iOS, מערכת ההפעלה של האייפון והאייפד. הפיצוח איפשר לקבוצה לפרסם כלי Jailbreaking חדש שמאפשר למי שמתקין אותו לשנות את המכשיר כאוות נפשו תוך עקיפת כל המגבלות של אפל. שימוש בג'יילברייקינג היתה פרקטיקה מקובלת בעבר - אך אפל הצליחה לפני מספר שנים לחסום את כל הפרצות הידועות שאפשרו אותה. זו הפעם הראשונה מאז השקת iOS 11 שהאקרים מצליחים למצוא באג שמאפשר אותה שוב.
על פי הודעתם הכלי החדש מסוגל לפרוץ כל אייפון שעליו רצות גרסאות 11 עד 13.5 של iOS. הכלי מאפשר לכל מי שמעוניין בכך לבטל את המגבלות של אפל ולהתאים את המכשיר שלו אישית כמו גם להוריד אפליקציות מחנויות אפליקציות צד שלישי בדיוק כמו במכשירים שמבוססים על אנדרואיד. עם זאת, הפריצה עצמה מעמידה בסכנה את המשתמש מכיוון שהיא עוקפת את מנגנוני ההגנה המובנים שאפל מטמיעה במכשירים, במערכת ההפעלה ובשירותי האונליין שלה. כך שמדובר בפרקטיקה שאינה מומלצת ליישום.

 

בעלי מכשיר עם מערכת ההפעלה iOS 11 ומעלה חשופים לפריצה בעלי מכשיר עם מערכת ההפעלה iOS 11 ומעלה חשופים לפריצה

 

לא ברור מה הפרצה או הבאג שאיפשר את פיתוח הכלי החדש, אך כנראה שבאפל עובדים כעת במרץ כדי לחסום אותה. ואולם כיום הדימוי של האייפון כמכשיר שקשה מאוד לפרוץ אליו כבר לא כתמול שלשום. ה-FBI דיווח לאחרונה שהצליח לפרוץ לאייפון של המחבל שביצע את פיגוע הירי הרצחני בפנסקולה בפלורידה בשנה שעברה וזאת ללא שימוש בכלים של חברות כגון סלברייט הישראלית.

 

בנוסף בשנים האחרונות החלו להופיע יותר ויותר פרצות ובאגים שניתן להשמיש כאמצעי לפרוץ למכשיריה של אפל. עד כדי כך שחברת הסחר בפרצות Zerodium הודיעה לאחרונה שהיא תפסיק לשלם עליהם בגלל שהם הפכו לנפוצים מדי.

 

גם מערכת ההפעלה העדכנית ביותר נמצאת בסכנה גם מערכת ההפעלה העדכנית ביותר נמצאת בסכנה צילום: apple

 

זאת ועוד, כעת מתברר שהגרסה הבאה של iOS, ה-14 במספר, כבר מסתובבת ברשת מאז לפחות פברואר האחרון. אמנם מדובר בגרסת מפתחים ניסיונית, אך היא כבר מכילה לא מעט מהקוד שיוטמע ככל הנראה בגרסה הסופית שאפל צפויה להציג, אם הכל ילך כשורה, בכנס המפתחים הקרוב.

 

הגרסה החדשה כבר מצאה את עצמה ברשות קהילות המפתחים וההאקרים שכבר החלו בניסיון למצוא באגים כדי להתאים את כלי הפריצה האחרונים לתקיפתה. עם זאת חשוב לציין שעדיין לא בטוח אילו מהתכונות שלה יוטמעו בגרסה הסופית. אפל עוקבת מקרוב אחרי הניסיונות האלה והיא עשויה לחסום תכונות שהיא מעריכה שעשויות לכלול את הבאגים האלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x