שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
גיימינג

המשחק סוליטר חוגג 30 ולא תאמינו כמה עוד משחקים בו

אחרי כל השנים: משחק הקלפים הנוסטלגי של מיקרוסופט משנות ה-90, שמטרתו הייתה ללמד אותנו להשתמש בעכבר, מפתיע גם היום עם 35 מיליון שחקנים פעילים

איתמר זיגלמן 09:3125.05.20

משחק הסוליטר של מיקרוסופט כבר בן 30 ומיקרוסופט חגגה את המאורע עם ניסיון לשבור שיא עולמי של משחקי הסוליטר שבוצעו ביום אחד, במקביל הציגה החברה נתון מפתיע של 35 מיליון משתמשים שעדיין משחקים סוליטר מדי חודש, לפי מיקרוסופט. 

 

ווס שרי, שהיה מתמחה במיקרוסופט, תכנן תחילה את המשחק יחד עם סוזן קארה שעיצבה את חפיסת הקלפים המקורית. סוליטר נכלל במקור כחלק ממערכת ההפעלה Windows 3.0, מהראשונות של מיקרוסופט עוד בשנת 1990, ותוכנן במיוחד בכדי ללמד אותנו כיצד להשתמש בעכבר. תפיסת כרטיסים וירטואליים ושחרורם במקומם לימדו את יסודות של גרירה ושחרור אובייקטים, בהם אנו משתמשים עד היום בחלקים רבים של מערכת ההפעלה.

ניצחון במשחק הקלפים סוליטר ניצחון במשחק הקלפים סוליטר צילום: צילום מסך

 

עם השנים הפך סוליטר לאחד המשחקים משוחקים בעולם והופיע בכל גרסה של Windows במשך יותר משני עשורים כשהגיע לביתם של יותר ממיליארד מחשבים אישיים.

בשנה שעברה אף הוכנס להיכל התהילה העולמי של משחקי הווידאו. 

 

 

סוליטר בגרסה עדכנית סוליטר בגרסה עדכנית צילום: צילום מסך

 

העדכון המשמעותי האחרון של המשחק סוליטר היה בשנת 2012 במעברו של המשחק לחנויות האפליקציות כמשחק עצמאי. האפליקציה החדשה כללה חמישה מצבי משחק חדשים כולל אתגרים יומיומיים, אירועים תחרותיים, שילוב ב-Xbox Live והיכולת לבחור רמת קושי. כיום המשחק זמין כאפליקציה עצמאית בחנות האפליקציות של אפל גוגל ומיקרוסופט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x