$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

גל הפיטורים הגדול ב-IBM הגיע לישראל

בשבוע שעבר נחשף בבלומברג כי ענקית המחשוב מפטרת אלפי עובדים על פני לפחות חמש מדינות שונות בארה״ב. כעת גל הפיטורים מגיע לארץ. על פי דיווחים של עובדים מדובר בפיטורים נרחבים בחברה, בין היתר במחלקת תשתיות ה-IT

הגר רבט 10:1324.05.20
גל הפיטורים העצום בחברת IBM לא פסח על ישראל, כך לפי פרסומים של עובדים ברשתות החברתיות. בשבוע שעבר נחשף בבלומברג כי ענקית המחשוב מפטרת אלפי עובדים בארה״ב, על פני לפחות חמש מדינות שונות.

 

 

בהודעה לתקשורת מטעם החברה הגלובלית ביום חמישי האחרון נמסר: ״IBM פועל בשוק תחרותי מאוד שדורש את הגמישות הנחוצה להוספת כישורים מתקדמים לשוק העבודה, בעוד שאנחנו תמיד מתחשבים בתנאי הסביבה, ההחלטות לגבי כוח העבודה של IBM נעשות תמדי בהתאם לאינטרסים לטווח הארוך. אנו מבינים כי ההחלטה העסקית שקיבלנו עלולה ליצור עבור כמה המעובדים שלנו סיטואציה קשה וייחודית ו-IBM מציעה לעובדיה בארה״ב כיסוי רפואי מלא עד ליוני 2021״. 

IBM סניף ישראל IBM סניף ישראל צילום: גלעד קוולרציק

 

החברה אישרה לתקשורת הזה את דבר הפיטורים, אבל סרבה למסור מספרים. גם מ- IBM ישראל טרם נמסרה תגובה בנושא, אולם לפי דיווחים של עובדים ברשתות החברתיות מדובר ב״פיטורים נרחבים״. אחת המחלקות שצויינה בהקשר זה היא מחלקת ה-GTS של החברה (Global Technology Services) האחראית לתשתיות IT ונחשבת לאחת המחלקות הגדולות של IBM.

 

IBM ישראל מעסיקה היום כ-2,000 עובדים בחמישה מוקדים: פתח תקווה, עזריאלי תל אביב, גבעתיים, באר שבע וחיפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x