$
חדשות טכנולוגיה

מנהל הסטרימינג של דיסני ערק לטיק-טוק הסינית ומונה למנכ''ל

קווין מאייר, ראש תחום הסטרימינג בדיסני, והאיש מאחורי השקת שירות דיסני פלוס, ימונה לסמנכ''ל התפעול של בייטדאנס ומנכ''ל האפליקציה המצליחה

רפאל קאהאן 13:3319.05.20
קווין מאייר, ראש תחום הסטרימינג בדיסני, והאיש מאחורי השקת שירות דיסני פלוס, ימונה לסמנכ''ל התפעול של בייטדאנס ומנכ''ל האפליקציה המצליחה שלה טיק-טוק. על פי הודעת החברה אמש (ב'), מאייר גוייס כדי לסייע להתפתחותה הגלובלית של הפלטפורמה.

טיק-טוק מנסה כעת להרחיב את היצע התכנים שלה שכיום מתבססים על סטרימינג של סרטונים קצרים שהמשתמשים משתפים באפליקציה. החברה גם מעוניינת להוסיף תכני גיימינג, מוזיקה ואפילו עסקים כדי להימנע מתלות גדולה מדי בסרטונים באורך 15 שניות שמהווים את עיקר השימוש בה.

קווין מאייר מנכ"ל טיק טוק הנכנס קווין מאייר מנכ"ל טיק טוק הנכנס צילום: גטי אימג'ס

 

אפליקציית טיק-טוק הפכה לתופעת רשת עולמית בשנתיים האחרונות ומשבר הקורונה הוסיף לה מאות מיליוני משתמשים. על פי נתוני ההורדות, טיק-טוק הותקנה כ-2 מיליארד פעמים על מכשירי אנדרואיד ואייפון מאז הושקה ב-2017. במהלך ההסגר עלה באופן אקספוננציאלי היקף הסרטונים שהמשתמשים יוצרים בבתיהם ושמנסים להפיג קצת מהמתח שנלווה להישארות בבתים והבידוד החברתי שהושת על רבים בחודשים האחרונים ברחבי העולם.

 

חשוב לציין שטיק-טוק אינה ביחסים טובים עם הרגולטורים האמריקאיים. החברה מואשמת שהיא מהווה ראש חץ לממשלת סין ושימושה אף נאסר על עובדי הפנטגון וחיילי צבא ארה"ב. עם זאת המינוי של מאייר מאותת שבייטדאנס, בעלת האפליקציה רוצה למצוא דרך להפיס את ממשל טראמפ שבשנתיים האחרונות החריף מאוד את המלחמה המסחרית באינטרסים סינים כשהחרם על וואווי הוא הדוגמה המובילה (והמתוקשרת) לכך.

 

מעבר לחשדות הריגול אותם טיק-טוק מכחישה בתוקף, בייטדאנס גם הואשמה בכך שהיא מצנזרת תכנים שאינם עולים בקנה אחד עם המסרים של בייג'ינג. זאת ועוד, גם ההגנה על משתמשים צעירים וילדים נמצאה לוקה בחסר ולמרות שבטיק-טוק הבטיחו לשפר את בטיחות המשתמשים - שרובם קטינים - עד כה אלה לא הוטמעו לשביעות רצונם של ארגוני הורים והרגולטורים.

 

טיק טוק טיק טוק צילום: שאטרסטוק

 

מאייר עצמו היה דמות מפתח בשירות הסטרימינג של דיסני והוביל אותו בהצלחה. מאז הושק השירות בסתיו שעבר הוא משך אליו כ-54 מיליון משתמשים משלמים וזאת עוד לפני שהושק באופן נרחב בעולם. סייעו לכך כותרים כגון סדרת המד''ב, המנדלוריאן, שמתרחשת ביקום מלחמת הכוכבים שזכתה לאהדה רבה הן מצד הצופים והן מצד המבקרים. הוא היה גם דמות מפתח ברכישות מותגי לוקאספילם, פיקסאר ומארוול בידי דיסני.

 

שירות הסטרימינג דיסני פלוס שירות הסטרימינג דיסני פלוס צילום: רויטרס

 

מאייר היה ברשימת המועמדים הקצרה להחליף את מנכ''ל דיסני המיתולוגי בוב אייגר שפרש לאחרונה. אך זה הוחלף לבסוף בידי בוב צ'אפק, ראש חטיבת הפארקים והמוצרים של דיסני. מה שכנראה הוביל להחלטתו של מאייר לפרוש. מינויו של מאייר ייכנס לתוקף ב-1 ביוני הקרוב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x