$
חדשות טכנולוגיה

אלביט מוכרת את השליטה בסייברביט עבור 48 מיליון דולר

קרן ההשקעות האמריקאית צ'ארלסבנק קפיטל תשלם 48 מיליון דולר כדי להפוך לבעלת השליטה בחברת הבת של אלביט, המאמנת צוותי אבטחה נגד התקפות רשת, ותשקיע עוד 22 מיליון דולר בחברה

אודי עציון 11:1619.05.20

ימים ספורים לאחר שפורסם כי איראן ביצעה תקיפות סייבר של מערכת המים בישראל, ולאחר שהבוקר פורסם כי ישראל ביצעה תקיפת סייבר על מתקני הנמל הגדול באיראן, בנדר עבאס, עסקה משמעותית בתחום הסייבר בארץ.

 

קרן ההשקעות האמריקאית Charlesbank Technology Opportunities Fund, המנוהלת על ידי Charlesbank Capital Partners, השקיעה כ-70 מיליון דולר בחברה בת של אלביט מערכות, סייברביט.

 

 

משרדי סייברביט ברעננה משרדי סייברביט ברעננה צילום: באדיבות סייברביט

 

מתוך הסכום, כ-48 מיליון דולר שולמו עבור חלק ממניות אלביט מערכות בחברה, וכ-22 מיליון דולר הושקעו בסייברביט. כתוצאה מההשקעה ומכירת המניות, תהפוך אלביט מערכות לבעלת מניות מיעוט בסייברביט. קלאריג' ישראל, שכבר השקיעה בסייברביט 30 מיליון דולר לפני שנתיים, השתתפה גם היא בסבב.

 

סייברביט מעסיקה כ-150 עובדים במטה החברה ומרכז הפיתוח שברעננה ובמשרדים נוספים בארה"ב, אירופה ואסיה. החברה הוקמה כספין אוף של אלביט, כדי להגביר את כשירות צוותי הסייבר להתמודדות עם התקפות סייבר מתקדמות. למרות ההשקעות המשמעותיות בכלי הגנת סייבר, רוב הארגונים לא משקיעים מספיק בתרגול אנשי הסייבר שלהם בהתמודדות מעשית מול איומים, ובזמן אמת הם לא תמיד מצליחים להגיב בזמן וביעילות להתקפות בשל חוסר יכולת לזהות את ההתקפה, חוסר ניסיון מבצעי בתפעול כלי ההגנה, עבודת צוות ותקשורת לקויה תחת לחץ ועוד.

 

סייברביט מספקת מוצר אימון מבוסס טכנולוגיות ענן שמאפשר, בין השאר, אימון מרוחק ואימון מהבית. בתקופת משבר הקורונה סייברביט חוותה עלייה חדה בביקוש למוצר הענן כאשר חברות רבות נאלצו לעצור את ההכשרות והאימונים בגלל עבודה מרוחקת ואיסור לטוס למרכזי אימון והכשרה, ופנו לסייברביט כדי להמשיך ולשמור על כשירות הצוותים. רוב לקוחותיה של סייברביט הן חברות עסקיות גדולות, אך היא פועלת גם מול ארגוני ביטחון בתחום הסייבר ההגנתי.

 

העסקה אמורה לחזק את קשריה של סייברביט בארה"ב עם חברות וארגונים המהווים לקוחות פוטנציאליים, ועם האוניברסיטאות הגדולות, שמתחילות לשלב אימונים בהגנת סייבר בתוכנית הלימודים במדעי המחשב ומנהל עסקים.

 

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות: "הכנת המרכיב האנושי למתקפות סייבר הנה אחד האתגרים האקוטיים בתחום אבטחת הסייבר. ההשקעה של Charlesbank בסייברביט מהווה הכרה במובילות השוק של סייברביט ובפוטנציאל הצמיחה של פלטפורמת האימון שלה, ה-Cyber Range. אני בטוח שהשקעה זו תאפשר לסייברביט לממש את מלוא פוטנציאל הצמיחה שלה".

x