$
חדשות טכנולוגיה

חברת שבבים מטייוואן תבנה מפעל ב-12 מיליארד דולר בארה"ב

יצרנית המוליכים למחצה TSMC תבנה את המתקן באריזונה. לדבריה יספק 1,600 מקומות עבודה, כך מדווח CNBC

שירות כלכליסט 10:2115.05.20

חברת TSMC הטייוואנית (Taiwan Semiconductor Manufacturing) הודיעה היום (ו') שבכוונתה לבנות מתקן לייצור מוליכים למחצה באריזונה, בעוד בוושינגטון גוברים החששות לגבי ביטחון שרשרת האספקה הטכנולוגית שמצויה בעיקר באסיה. סך עלות הפרויקט תהיה כ-12 מיליארד דולר, ולדברי TSMC הוא צפוי ליצור 1,600 מקומות עבודה. הבנייה צפויה להתחיל בתחילת 2021 של מה שיהיה מתקן הייצור השני של החברה על אדמת ארה"ב. כך מדווח CNBC.

 

המפעל יתמקד בייצור שבבי 5 ננומטר, השבבים המתקדמים ביותר בטכנולוגיית המוליכים למחצה נכון להיום. החלטת החברה לבנות מפעל שבבים חדש בארה"ב מגיעה בעוד ממשל טראמפ ממשיך להטיל דופי בשרשרת האספקה הטכנולוגית העולמית שעליה נסמכים הצרכנים האמריקאים. במיוחד, מעוניינת הממשלה האמריקאית להפחית את התלות בסין, דבר שלא יהיה קל במיוחד ליישם, כך על פי מומחים של התעשייה שרואיינו ע"י CNBC. במהלך כהונתו שאף טראמפ להחזיר מתקני ייצור לארה"ב.

 

למרות ש-TSMC היא חברה טייוואנית, יש לה מפעלים גם בסין, ומספר לקוחות סינים גדולים כמו וואווי. ממשל טראמפ שקל מוקדם יותר חקיקת חוק, שאם ייושם ידרוש מחברות שמשתמשות בציוד אמריקאי לייצור שבבים להגיש בקשה לרישיון מיוחד לפני שיספקו מוצרים לוואווי, כך דיווחה רויטרס במרץ.

 

TSMC TSMC צילום: אי פי איי

"העסקה הזאת מחזקת את הביטחון הלאומי שלנו בתקופה שבה סין מנסה להשתלט על טכנולוגיה חדשנית ולשלוט באמצעותה על תעשיות חיוניות", כך אמר מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו בטוויטר.

 

"הפרויקט הזה הוא בעל חשיבות מכרעת עבור עולם מוליכים למחצה אמריקאי תחרותי ותוסס, שיאפשר לחברות אמריקאיות מובילות לייצר את מוצרי המוליכים למחצה המתקדמים שלהן בתוך ארה"ב, בקרבה למתקן ייצור שבבים מהמובילים בעולם", כך על פי הצהרה שפרסמה החברה.

x