$
חדשות טכנולוגיה

ספוטיפיי מוסיפה פיצ'ר חברתי חדש שמאפשר לשמוע מוזיקה עם חברים

שירות הסטרימינג הפופולרי משיק את "סשן" האזנה המשותף שיאפשר לכל מי שמחובר אליו להאזין יחד לאותה המוזיקה כמעין מסיבה חברתית מקוונת

רפאל קאהאן 13:5112.05.20
ספוטיפיי הודיעה על פיצ'ר חדש באפליקציה שלה שיאפשר לקבוצה של משתמשים להשתתף ב"סשן" האזנה משותף. הרעיון הוא לאפשר לכל מי שמחובר באותו הסשן לקבל לידיו שליטה על מה שמושמע דרך השירות. מעין מסיבה משותפת וחברתית מקוונת דרך האפליקציה. כך למשל כל אחד יוכל בתורו לבחור פלייליסט, שיר או אלבום להשמעה. 

 

ניתן גם לייצר פלייליסט משותף שכל החברים בקבוצה יוכלו להוסיף אליו שירים. כדי ליצור קבוצת האזנה, כל מה שצריך יהיה לעשות זה ללחוץ על כפתור של תפריט חדש בשם Connect שיופיע לכם בקרוב בחלון הנגינה. לאחר מכן תתבקשו לשלוח לכל משתתף שתרצו לצרף קוד QR לסריקה. לאחר שהקוד נסרק, המשתתפים משולבים אוטומטית בקבוצה ומקבלים לידיהם שליטה על פקדי הנגינה של האפליקציה. כל שינוי שמתבצע על ידי אחד מחברי הקבוצה מסונכרן עם שאר השותפים.
ספוטיפיי ספוטיפיי צילום: שאטרסטוק

 

זה לא הפיצ'ר החברתי הראשון של השירות, קדמו לו פלייליסטים משותפים בין חברים ובחבילת "משפחה" ניתן לשלב מספר בני משפחה בפלייסליסט משותף לכולם. עם זאת הם לא מיועדים לפעול בזמן אמת ובשילוב של מספר משתתפים.
ספוטיפיי בבורסה ספוטיפיי בבורסה צילום: הלומברג

 

פיצ'ר ההאזנה הקבוצתית כבר נחשף בשנה שעברה על ידי המדליפה ג'יין מנצ'ן וונג. אך בגרסתו הראשונית היה זמין רק לעובדי ספוטיפיי שבחנו את השימוש בו. על פי הדיווח של טקראנץ' אמש (ב'), ספוטיפיי החלה להפיץ את התכונה לכל מנויי הפרימיום. עם זאת יש לציין שמניסיון שביצעתי, זו עדיין לא הופיע בגרסה הישראלית בה אני משתמש.

 

התכונה החדשה הזו היא כנראה אמצעי עבור ספוטיפיי לגרום למעבר של מנויים בחינם לחשבון בתשלום. הפצה של קבוצה כזו ברשתות חברתיות יכולה להביא לכך. או לפחות כנראה זו התכנית של קברניטי השירות. בשלב הראשון, התכונה תוצע בגרסת ניסיון (בטא) וניתן יהיה לשתף את הקבוצה עם עד כ-100 משתתפים
בטל שלח
    לכל התגובות
    x