$
גיימינג

דלף לרשת: סמארטפון הגיימינג של לנובו - Legion

המכשיר יציע מסך מתקדם, טעינה סופר מהירה ומצלמה נשלפת מהצד. אבל מעבר לעיצוב וממשק ייעודי, מדובר במכשיר שיעמוד בשורה אחת מול כל המתחרים

רפאל קאהאן 20:3307.05.20

לנובו החלה בקמפיין ההשקה של סמארטפון הגיימינג שלה. על פי פרסומים ברשתות החברתיות הסיניות, נפתחו חשבונות רשמיים של לנובו תחת השם Legion, מותג הגיימינג של החברה.

 

אין זה סוד שלנובו רוצה להיכנס לתחום הזה לצד אסוס, ZTE, רייזר ושיאומי, שלכולן דגמים מצליחים בתחום. סמארטפוני גיימינג הפכו לנישה צומחת בשנים האחרונות, ולמרות שרוב המשחקים ניתנים למשחק בקלות בסמארטפונים "רגילים", הם מצליחים למשוך לקוחות רבים שמעוניינים בשדרוגים השונים שהם מעניקים לחווית המשחק.

 

כך למשל אחת התכונות העיקריות שהופיעה לראשונה בסמארטפוני גיימינג הוא מסך בעל קצב רענון גבוה. זו תכונה שהפכה לכה נחשקת שהיא גם מצאה את עצמה מותקנת בסמארטפוני מיינסטרים כמו הגלקסי S20, הוואן פלוס 7 ו-8 או אפילו האייפון שעל פי הדיווחים יזכה לשדרוג דומה בדגם הקרוב. במכשיר של לנובו, המסך כנראה יתמוך בקצב רענון של 144 הרץ, בדומה למחשבי גיימינג ייעודיים.

 

סמארטפון גיימינג לנובו סמארטפון גיימינג לנובו

 

 

עוד תכונה חשובה היא טעינה מהירה של הסוללה. שימוש אינטנסיבי במסך בעל קצב רענון גבוה, כמו גם החום ותכונות אחרות כגון שימוש בטכנולוגיית סאונד מתקדמת היא מתכון בטוח לריקון מהיר שלה. כדי לחסוך לגיימרים את הבעיה בלנובו החברה פיתחה מנגנון טעינה מהירה של 90 וואט (לשם השוואה, המנגנונים המקבילים של וואווי או וואן פלוס שנחשבים המהירים ביותר כיום מציעים חצי מזה). לפיכך ניתן יהיה לטעון כ-80% קיבול בפחות מ-20 דקות. זהו מנגנון שלנובו אמרה שתשלב בכל מוצריה, כך שהוא כנראה גם יופיע במחשבים.

 

כדי להפוך את חוויית השימוש לנוחה יותר בזמן משחק, בלנובו חשבו על עוד שני דברים: מצלמת הסלפי הנשלפת של המכשיר תורכב בצידו, כדי שגיימרים שנוטים להשתמש במכשיר אופקית יוכלו לצלם את עצמם בקלות גם בזמן משחק; זאת ועוד, גם שקע הטעינה יורכב בצד כדי לאפשר חיבור למטען בזמן משחק בלי שזה יפריע לידיים. לסיום, העיצוב האגרסיבי שהוצג בתמונות מודלפות מצביע על מכשיר שמיועד לסובב את הראש של החבר'ה מסביב.

 

סמארטפון גיימינג לנובו סמארטפון גיימינג לנובו

 

אבל מעבר לעיצוב וממשק ייעודי, מדובר במכשיר שיעמוד בשורה אחת מול כל המתחרים, גם מכשירי הדגל. לנובו ציידו אותו במעבד סנאפדרגון 865, מרחב אחסון מהיר בתקן UFS 3.0, זכרון פעולה בתקן LPDDR5, מצלמה כפולת עדשות עם 64+16 מגה-פיקסל ומצלמת הסלפי תצויד בחיישן 20 מגה-פיקסל.

 

מנגד, עדיין לא ברור מה יהיה מחירו של המכשיר, תאריך השקתו המדויק או האם יושק רק באסיה או בכל העולם. בהתחשב בכך שחטיבת המובייל של לנובו סובלת מפיצול אישיות בדמות מותגי לנובו ומוטורולה שמיועדים לשווקים שונים, הראשון לאסיה והשני לשווקים מערביים, כנראה שהמכשיר יושק בתחילה באסיה, שם ציוד גיימינג נחשק מאוד, בעיקר בתחום המובייל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x