$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק השיקה צ'טבוט חדש שלטענתה מסוגל להפגין אמפתיה, ידע ואישיות

ענקית המדיה החברתית סברה ש-49% מהאנשים העדיפו לבוא באינטראקציה עם הצ'אטבוט ולא עם אדם נוסף. המומחים לעומת זאת מצביעים על חסרונות

שירות כלכליסט 17:0506.05.20

הכירו את בלנדר: הצ'טבוט החדש של פייסבוק שלטענה מסוגל להפגין אמפתיה, ידע ואישיות. הבוט עבר אימונים באמצעות יותר ממיליארד וחצי שיחות עם בני אד, שהיו פתוחות לציבור, באתר רדיט (reddit.com).

ענקית המדיה החברתית אמרה ש-49% מהאנשים העדיפו לבוא באינטראקציה עם הצ'אטבוט, ולא עם אדם נוסף. אך מומחים טוענים שאימונה של הבינה המלאכותית באמצעות פלטפורמות כמו Reddit מכילה גם חסרונות. בעיות רבות הופיעו במהלך שיחות ארוכות. קרה גם שבלנדר ענה בשפה גסה, ובפעמים אחרות המציא עובדות לא נכונות. החוקרים אמרו שהם מקווים שדגמים עתידיים של הבוט יהיו חפים מבעיות כאלה. "אנחנו מאמינים שפיתוח מודלים נוספים הוא דבר חיוני כדי להבין את מלוא יכולותיהם", כך לדברי דובר של פייסבוק.

פייסבוק פייסבוק צילום: canva

 

מומחה הבינה המלאכותית ומנכ"ל חברת הייעוץ The Envisioners דייב קופלין, אמר שבלנדר הוא "צעד בכיוון הנכון", אך ציין שתי בעיות יסודיות שעדיין יש לפתור. "הראשונה היא הגעה לחיקוי מורכב של כל הניואנסים האנושיים הקטנים ביותר, כמו עצם היכולת לנהל שיחה, משהו שאפילו ילד בן שלוש יכול לעשות," הוא אמר. "השנייה קשורה למידע ששימש כדי לאמן את המודל והתוצאות שהמודל הפיק. ככל שרדיט היא פלטפורמה נהדרת, אימון אלגוריתמים על בסיס שיחות שמתנהלות שם צפוי להביא הרבה מוץ עם החיטה".

 

פייסבוק גם השוותה את ביצועי הבוט החדש לאלו של הצ'אטבוט של גוגל, מינה. היא הראתה לאנשים שתי שיחות, אחת שנעשתה עם בלנדר והשנייה עם מינה. השיחות כללו מגוון רחב של נושאים כמו סרטים, מוזיקה וטבעונות. פייסבוק אמרה ש-67% מהמשיבים חשבו שבלנדר נשמעה יותר אנושית ממינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x