$
חדשות טכנולוגיה

נא להתנהג בהתאם: טוויטר תציע נוסח מרוכך לציוצים אלימים או גסים לפני פרסומם

לידיעת נשיא ארצות הברית: הרשת החברתית תלחם באלימות המילולית גם על ידי טכנולוגיה שתציע להחליף מילים פוגעניות, בינתיים דרך אפליקציית ה-iOS בלבד

רפאל קאהאן 13:3206.05.20
כל מי שהשתמש אי פעם בטוויטר יודע שהאווירה שם יכולה לפעמים לגלוש לעימותים לא נעימים. בהתחשב בכך שלא ניתן לערוך ציוצים לאחר פרסומם, לפעמים עולה שהתגובות עשויות לכלול גסויות, התקפות אישיות, קללות ושאר סילופים. ושאם המגיב היה חושב עליהן לפני הכתיבה אולי לא היו מפורסמות. בטוויטר כנראה מודעים היטב לבעיה וכעת מציעים פתרון, החברה מנסה פיצ'ר חדש שמיועד להציע ניסוח מרוכך לציוצים שמזוהים כבעייתיים או פוגעניים.

 

 

החברה מתארת את הניסוי כאמצעי "לחשוב את התגובה מחדש אם היא כוללת ביטויים שעשויים לפגוע". בינתיים הפיצ'ר מופיע רק בגרסת האייפון של אפליקציית המדיה החברתית.
טוויטר טוויטר צילום: AP

 

הטכנולוגיה מאחורי הפיצ'ר הזה אינה חדשה או אפילו בלעדית לטוויטר. אינסטגרם כבר הטמיעה פתרון דומה בשנה שעברה שמזהיר את הכותבים אם לשון התגובה דווחה בעבר כפוגענית. פלטפורמות נוספות מנטרות באופן עקבי את הביטויים שמופיעים בפרסומי המשתמשים, כגון יוטיוב, לינקדין או פייסבוק עצמה.

 

עם זאת ישנה עדיין תעלומה. לא ברור אילו סוגי ביטויים נתפסים בטוויטר כפוגעניים. אמנם לחברה יש תקנון שימוש ובו פירוט של מה נחשב כ"שיח שנאה"; כמו כן ישנו ספר "החוקים" שבו מפורטים כל העמדות שלה ביחס לאיומים, תכני שנאה, טרור או הטרדות. אך מנגד אומרים שם שלא יסירו תכנים רק בגלל שהם כוללים שיח "מלהיט" וכל עוד הם עומדים בכללים שפורטו בתקנון ובספר החוקים.

 

נראה שבטוויטר מנסים ללכת על חבל דק. לנסות לאפשר ככל שניתן את החופש להתבטא כאוות נפשו של המשתמש, אך בדרך להזכיר לו שלפעמים לסובב את הלשון בפה כמה פעמים לפני שמדברים, עשוי לשנות את הניסוח הנבחר. עם זאת מעבר לכך לטוויטר יש עדיין כלים לחסום זמנית או לצמיתות ואף למחוק, תכנים או אפילו חשבונות במקרים קיצוניים. ולנו נותר רק לעודד אתכם, צייצנים יקרים, לשמור על רמת ביטוי נאותה שלא תביא לחסימתכם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x