$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: מג'יק ליפ סגרה עסקה של 100 מיליון דולר שאולי תסייע להצלתה

מג'יק ליפ פיטרה לאחרונה כמחצית מהעובדים שלה, אך אין זה אומר שהחברה דוהרת לפשיטת רגל. מנכ''ל החברה, רוני אבוביץ, שלח מזכר לעובדים ובו הוא חושף מסמך תנאים שחתם עם חברת בריאות גדולה

רפאל קאהאן 12:5706.05.20
מג'יק ליפ פיטרה לאחרונה כמחצית מהעובדים שלה, אך אין זה אומר שהחברה דוהרת לפשיטת רגל, עדיין. על פי דיווח של אתר The Information שפורסם אמש (ג'), מנכ''ל החברה רוני אבוביץ שלח מזכר לעובדים ובו הוא חושף מסמך תנאים שחתם עם חברת בריאות גדולה.

 

מקורות מסרו בנוסף במדובר בעסקה שהיתה באוויר מזה זמן מה ושהחברה מצפה להכנסות של כ-100 מיליון דולר ממנה. שם הלקוחה החדשה לא נחשף, אך אחד השמות שהסתובב בין העובדים זיהה אותה כ-Zimmer Biomet, יצרנית של ציוד רפואי אורטופדי, מומחית בתחום ציוד לטיפול בהחלפת מפרקים ובפגיעות בעצמות.

משקפיים של מג'יק ליפ משקפיים של מג'יק ליפ צילום: NagicLeap

 

על פי התנאים, המשקפיים של מג'יק ליפ ישמשו להדרכה, הכשרה ואימון של צוותי ניתוח. ואולם, למרות האופטימיות, אבוביץ גם ציין שהעסקה עשויה עדיין שלא להתבצע. בנוסף לא ברור אם מדובר ברכישה של החברה, בהשקעה בה, או ברכישת המוצר שלה, משקפי המציאות המוגברת אותם השיקה לפני כשנתיים.

 

מג'יק ליפ מג'יק ליפ צילום: אתר מג'יק ליפ

 

גם סכום העסקה לא ברור. מג'יק ליפ היתה בימיה הטובים בעלת הערכת שווי שוק של עד כ-6 מיליארד דולר, כך על פי ההשקעות שביצעו בה גוגל וענקית המדיה וורנר. החברה גייסה עד היום כ-2.5 מיליארד דולר, ועל פי הערכות שלה ושל משקיעים בה, היא הועמדה למכירה בכ-10 מיליארד דולר. ואולם גורמים בחברה הסבירו בעילום שם שהסכום הזה מעולם לא נתפס כרציני, גם פנימית, ושימש רק כפיתיון כדי ל"ראות אם מישהו ינגוס בחכה" כך לפי העובדים.

 

עם זאת לא ברור מה המצב של החברה כעת והאם הרכישה האפשרית מהווה סתימת הגולל עליה או נקודת זינוק להמשך פעילות. על פי הדיווח הנוכחי, עובדים הונחו שלמרות פיטורי כ-1,000 מהם בחודש האחרון, גם הנותרים עשויים ללכת הביתה אם החברה לא תצליח למצוא משקיע או למצוא "אלטרנטיבה עסקית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x