$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

סרף מוכרת את פעילות הווידאו לרכב ל-lytx בכ-20-30 מיליון דולר

בעקבות העסקה חטיבת הווידאו טלמטיקס של סרף תהפוך להיות ליטיקס-ישראל. שאר הפעילות של החברה תישאר לתמיכה בלקוחות הקיימים. בפעילות החדשה של ליטיקס ישראל יועסקו 20 עובדי סרף בארץ ועוד 3 בארצות הברית

מאיר אורבך 17:1904.05.20

חברת סרף מיוקנעם תמכור את פעילות הוידאו לרכב שלה לחברת לייטיקס (lytx) האמריקאית, ב-20-30 מיליון דולר, כך נודע לכלכליסט.

 

בעקבות העסקה חטיבת הוידאו טלמטיקס של סרף תהפוך להיות ליטיקס-ישראל. שאר הפעילות של החברה הישראלית הוותיקה תישאר לתמיכה בלקוחות הקיימים. בפעילות החדשה של ליטיקס ישראל יועסקו 20 עובדי סרף בארץ ועוד 3 בארצות הברית. אבי פישר ינהל את מרכז הפיתוח בישראל.

יקנעם יקנעם צילום: ערן יופי כהן

 

חברת lytx, הרוכשת של הפעילות, מתמחה באספקה של פתרונות לניהול ציי משאיות וציי רכב. לחברה יש כיום על פי דיווחיה כ-4,000 ציי רכב עם כ-1.3 מיליון נהגים שעושים שימוש בטכנולוגיה של החברה. החברה נוסדה ב-1998 ומרכזה נמצא בסן דייגו, קליפורניה עם משרדים נוספים בארה"ב ואנגליה.

 

אבי פישר מסר לכלכליסט: "אנחנו מתכוונים להרחיב באופן משמעותי את פעילות הפיתוח בארץ ומגייסים עובדים מכל תחומי פיתוח התוכנה תוך התמקדות בטכנולוגיות מתקדמות של ענן, AI, רכבים ו-IOT".

 

חברת סרף, אשר הוקמה בשנת 1996 על ידי אבי פישר ואמנון גביש, עוסקת בפיתוח פתרונות גישה וגישור בין רשתות תקשורת שונות, ומוצריה נמכרים במתכונת OEM ליצרניות ציוד תקשורת. בין המשקיעים בחברה הישראלית גשגייסה עד היום 50 מיליון דולר ניתן לציין את קרנות הון הסיכון הישראליות פיטנגו וגיזה ופועלים ונצ'רס. הגיוס האחרון של החברה הישראלית היה בשנת 2006.

 

עוה"ד מיקי ברנע ואריאלה דרייפוס ממשרד ברנע ג'פה לנדה ייצגו את סרף. את ליטקס ייצגו עוה"ד אסף נווה ומונא תותרי ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x