$
חדשות טכנולוגיה

אינטל במשא ומתן מתקדם לרכישת חברת מוביט הישראלית במיליארד דולר

האפליקציה להזמנת נסיעות בתחבורה ציבורית, עם 775 מיליון משתמשים ברחבי העולם, פועלת ב־45 שפות, ב־3100 ערים שנמצאות ב־102 מדינות. שווי העסקה מוערך בכמיליארד דולר והיא צפויה להיחתם בקרוב

מאיר אורבך 13:1703.05.20

רכישת ענק נוספת לאינטל בישראל. החברה במגעים לרכישת אפליקציית הנסיעות מוביט הישראלית בכמיליארד דולר, העסקה עתידה להתבצע בקרוב מאוד. עד היום גייסה החברה הישראלית 130 מיליון דולר. בין משקיעי החברה BRM Capital,Sequoia Capital, BMW i, Ventures Vintage, Hanaco ו- Intel Capital.

 

אינטל ביצעה בישראל כמה רכישות ענק כאשר הגדולה שבהן הייתה של מובילאיי ב-15.3 מיליארד דולר. הרכישה של מובילאיי מתחברת לרכישה של מוביט ומאפשרת לחברה ליצור גוף גדול השולט במספר עצום של דאטה עם יכולת ניהול תחבורה בערים. אינטל לעת עתה לא מסרה תגובה.
אפליקציית מוביט בברצלונה אפליקציית מוביט בברצלונה צילום: בלומברג

 

האפליקציה להזמנת נסיעות בתחבורה ציבורית מוביט היא אחד המותגים הישראלים המוכרים בעולם. לאפליקציה 775 מיליון משתמשים ברחבי העולם, היא פועלת ב־45 שפות, ב־3100 ערים שנמצאות ב־102 מדינות.

 

ניר ארז, מנכ"ל ומייסד מוביט ניר ארז, מנכ"ל ומייסד מוביט צילום: בלומברג

 

בשנים האחרונות המודל העסקי של החברה עבר שינוי, ומספקית אפליקציה חינמית היא בנתה מודל עסקי המספק לערים ורשויות שונות תשתית למערכות תחבורה ציבורית עירונית. בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, מפעילי תחבורה ציבורית בכל העולם צמצמו משמעותית את השירות. במקביל, התרבו שיתופי פעולה של מוביט עם חברות התחבורה הציבורית השונות בעולם, להנגשת מידע על ההיערכות מחדש שלהן. מידע זה הועבר למאות מיליוני משתמשים.

 

כמו כן החברה הציעה פלטפורמה ניתנת להתאמה אישית לצרכים הייחודיים של כל מפעיל, עירייה או חברה. בשירות החדש ניתן להגדיר בקלות את מספר הנוסעים המותר בכל כלי רכב בהתאם לתקנות המקומיות. הנוסעים יכולים להזמין נסיעה קבועה מראש או על פי דרישה ולבחור את מיקום האיסוף וההורדה. למפעיל גישה ללוח בקרה, המציג בזמן אמת תמונת מצב ברורה של מיקומי כלי הרכב ומסלולם

בטל שלח
    לכל התגובות
    x