שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

Nexar מגייסת 52 מיליון דולר

היקף גיוס ההון של חברת הראייה הממוחשבת מתקרב כעת ל-100 מיליון דולר. סבב הגיוס השלישי של החברה נועד לתמוך בהמשך הצמיחה הגלובלית שלה ובפיתוח שירותי דאטה חדשים

מאיר אורבך 17:1530.04.20
חברת נקסאר (Nexar) גייסה 52 מיליון דולר בסבב גיוס שלישי ובכך מתקרב היקף גיוס ההון של חברת הראייה הממוחשבת ל-100 מיליון דולר. את סבב הגיוס השלישי מובילה Corner Ventures בהשתתפות: Samsung NEXT Ventures, La Maison,Sompo , Micron Ventures, Atreides Management ובהשתתפות המשקיעים הקיימים הקודמות: קרן Aleph , Mosaic Ventures , Ibex Ventures ו Nationwide.

סבב הגיוס השלישי של Nexar נועד לתמוך בהמשך הצמיחה הגלובלית של החברה ובפיתוח שירותי דאטה חדשים. הטכנולוגיה של Nexar תשולב במאות אלפי כלי רכב ביפן. כמו כן, החברה תשיק בחודשים הקרובים פיילוט מיפוי מדרכות עם אחת מיצרניות הרכב הגדולות בעולם.

 

החברה מעסיקה 93 עובדים, מתוכם 74 בתל אביב. רשת הנהגים של Nexar, אשר משתמשים במצלמות הדרך החכמות של החברה, גדלה פי 10 מאז סוף 2018. כעת היא מכסה יותר מ-110 מיליון ק״מ מדי חודש, מתוכם 6 מיליון ק״מ בחודש בישראל. כתוצאה מכך, Nexar ממפה בכל שבוע לא פחות מ-50% מכלל הכבישים בארה״ב ו-85% מכלל הכבישים בישראל. המידע שנאסף מהרשת אפשר לחברה לבנות פורטפוליו נרחב של מוצרי דאטה מבוססי ניתוח תמונה המיועדים הן לרשויות המקומיות והן לסקטור הפרטי.

ערן שיר מנכ"ל נקסאר ערן שיר מנכ"ל נקסאר

 

כדי לסייע לרשויות בישראל ובארה״ב במאבק בנגיף הקורונה, Nexar משיקה היום (ה') מוצר דאטה חדש בשם Virtual Camera. מוצר זה מושך צילומים ממיקומים שונים ברשת של Nexar, מה שמאפשר למשתמשים להתבונן במתרחש באזורים מרכזיים בעיר ולקבל החלטות מושכלות יותר. כך למשל, יכולה רשות מקומית לנטר את העומס בכניסה לבתי חולים או התקהלויות בפארקים. החברה אף הודיעה כי היא מעניקה גישה חינמית ל-Virtual Camera בישראל ובארצות הברית למשך כל תקופת משבר הקורונה.
מצלמה וירטואלית של נקסאר מצלמה וירטואלית של נקסאר צילום: Nexar

 

״הטכנולוגיה שלנו מביאה התרעות בטיחות אוטומטיות למשתמשים שלנו, ובו בזמן מייצרת תובנות חשובות על מצב הכבישים לשותפים שלנו במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי״, אומר מנכ״ל Nexar, ערן שיר. ״כשאנו מתבוננים כעת על התרחבות מעבר לארה״ב, אל שווקים חדשים, החזון שלנו ברור יותר מאי פעם: רשת מחוברת שיכולה להפוך את הכבישים ליעילים יותר - ולהציל חיים״.

  

״חברות טכנולוגיה המבוססות על ראיה ממוחשבת נמצאות במירוץ לאיסוף דאטה מהכבישים, באופן המהיר, החסכוני והתכוף ביותר שניתן״, אומר מייקל אייזנברג, שותף-מנהל בקרן Aleph. ״מי שתנצח במירוץ הזה תהפוך את הערים, המדינות והחברות הפרטיות לחכמות ובטוחות יותר בטווח הקצר, ותניע את המיפוי והניטור של כלי רכב אוטומטיים בטווח הארוך".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x