$
הייטק והון סיכון

אינובופרו, יצרנית החלבון מחומוס, גייסה 15 מיליון דולר

לאור הביקוש הגובר, החברה תתרחב משמעותית בשנים הקרובות לשוק הכללי של מוצרי חלבון המוערך ב-40 מיליארד דולר. עד כה גייסה החברה שמעסיקה 10 עובדים 5.5 מיליון דולר

מאיר אורבך 14:0023.04.20
חברת אינובופרו, יצרנית חלבון מחומוס, גייסה 15 מיליון דולר בסבב גיוס שני בהובלת קרן הון הסיכון JVP, קרן הפודטק האירופאית CPT Capital, ומשקיעים אסטרטגיים נוספים. בין המשקיעים ובעלי המניות נמצאים ענקית הקמעונאות השוויצרית Migros. עד כה גייסה החברה שמעסיקה 10 עובדים ויושבת ברשפון, 5.5 מיליון דולר.  

לאור הביקושים הגוברים, אינובופרו תתרחב משמעותית בשנים הקרובות לשוק הכללי של מוצרי חלבון המוערך ב-40 מיליארד דולר. החברה תשתמש בהון החדש שגייסה כדי להגדיל יכולות ייצור, לבנות מתקן יצור עצמאי של החברה, לפתח מיזמים משותפים חדשים, לחזק את מערך המכירות והשיווק ולהתרחב לשווקים גלובליים אסטרטגיים חדשים.

מנכ"לית חברת אינובופרו, טלי נחושתן מנכ"לית חברת אינובופרו, טלי נחושתן צילום: אינובופרו

 

אינובופרו היא החברה הראשונה בעולם לפתח 70% חלבון מחומוס וליצור שותפות עם חברות רב לאומיות, בישראל, בארה"ב ובאירופה, שהטמיעו את אבקת החלבון מחומוס ליצירת מוצרי מזון חדשניים הכוללים בין היתר: גלידה, מיונז, פודינג, חלב, חטיף אנרגיה ועוגיות, כולם ללא חלב או ביצים.טלי נחושתן, מנכ"לית אינובופרו אמרה כי "הביקוש הגובר לחלבון מהצומח קובע שיאים חדשים עם כל שנה שחולפת. אנו שואפים להיות מוביל העולמי בייצור חלבונים חדשניים מחומוס ולייצר בנוסף רכיבי מזון שיתנו ערך מוסף ליצרנים ולצרכנים בתחומים בריאותיים ופונקציונליים. נתח השוק הפוטנציאלי הוא עצום".

 

"מחקרים מראים כי ציבור הולך וגדל מגדיר עצמו כ- Flexatarian (גמישנים), כלומר צרכנים שמפחיתים את צריכת הבשר והחלב שלהם ומגדילים את צריכת המזון מהצומח וחלבונים מהצומח בפרט", הוסיפה, "ברחבי העולם התזונה הגמישנית הולכת וגוברת בפופולריות ומגיעה במדינות מסויימות באירופה גם ל 70% מהצרכנים. היא מאפיינת אנשים שלא רוצים להתחייב לאורח חיים צמחוני או טבעוני מלא ועדיין מעוניינים מסיבות אתיות ובריאותיות להגדיל צריכה מהצומח על חשבון צריכה מהחי".

 

משקה חלבון מחומוס של אינובופרו משקה חלבון מחומוס של אינובופרו צילום: אינובופרו

 

"העולם זקוק לחלבון צמחי, איכותי וחדשני כדי להחליף את החלב והבשר כפי שאנחנו מכירים אותו היום", אמר יו"ר ומייסד קרן JVP אראל מרגלית, "חלבון החומוס של אינובופרו הוא מוצר מהפכני שנותן אפשרות לחברות המזון הגדולות בעולם לתת תשובה איכותית ליצירת הגל הבא של מוצרים צמחיים עתירי פרוטואינים שיחליפו סדרות שלמות של מוצרים מן החי".

 

אראל מרגלית, JVP אראל מרגלית, JVP צילום: אוראל כהן

 

אינובופרו תספק בשנים הקרובות אלפי טונות של חלבון החומוס ורכיבי מזון נוספים לחברות מזון בעולם. בגרגרי חומוס ריכוז טבעי של 20% חלבון ובאמצעות הטכנולוגיה שפיתחה החברה היא מייצרת אבקת חלבון בריכוז של 70%. החלבון מיוצר בתהליך טבעי תוך חיסכון של משאבי אנרגיה ומים. החלבון אינו אלרגני ומכיל הרכב בעל ערך של חומצות אמינו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x