$
חדשות טכנולוגיה

משבר הקורונה

גוגל משיקה כלים לחיבור מרחוק למשרד ולשיתוף מידע רפואי

הכלי הראשון מאפשר לעובדים להתחבר מרחוק לאפליקציות ללא צורך בחיבור VPN והכלי הנוסף מחבר בין מערכות מידע רפואיות כולל בתי חולים, קליניקות, חברות ביטוח וארגונים ממשלתיים

רפאל קאהאן 13:4421.04.20

גוגל קלאוד (Google Cloud) הודיעה אמש (ב') על השקה של שני כלים חדשים שיסייעו לעבודה מרחוק ולייעול המעקב והשיתוף של מידע רפואי.

 

הכלי הראשון BeyondCorp Remote Access  מיועד לאפשר לעובדים להתחבר לאפליקציות מרחוק מבלי להשתמש בחיבור מבוסס VPN. היתרון של החיבור הוא בקלות היחסית שבה ניתן לפתוח אותו לכמות גדולה של משתמשים במקביל. בעוד VPN נדרש לרוב להתאמה אישית לכל משתמש, החיבור מרחוק של גוגל ניתן לפרישה מאוד בקלות, כך על פי החברה.

 

גוגל גוגל צילום: גוגל

 

כלי החיבור מרחוק מבוסס על הכלי שגוגל פיתחה לשימוש עובדיה ב-2011. הכלי מתבסס על פלטפורמת "אפס אמון", שבה המנהל יכול לאפשר זיהוי חד ערכי בלי להידרש לסיסמאות נפרדות או הפעלה של אפליקציית חיבור. החיבור מנתב את התנועה של העובדים דרך שרת פרוקסי שמבצע את האימות ומחלק את הרשאות הגישה בהתאם. כמובן שהכלי זמין למשתמשי גוגל קלאוד בלבד, והמגבלה שלו היא שהוא מיועד לגישה לאפליקציות ווב, זאת אומרת אפליקציות שאינן מותקנות מקומית על מחשב המשתמש, אלא מאוחסנות בענן של גוגל.

 

שיתוף מידע רפואי בענן

 

הכלי השני המעניין שהושק הוא Healthcare API, ממשק תוכנה שמאפשר לחבר בין מערכות מידע רפואיות של ספקי שירות כגון בתי חולים, קליניקות, חברות ביטוח וארגונים ממשלתיים. הממשק יאפשר להעביר מידע ונתונים ביניהם בקלות ויעילות - כולל תרגום המידע לפורמטים השונים כדי שניתן יהיה להשתמש בו בהקשרים שונים. המהלך הוא חלק מהיערכות החברה לתנאי העבודה החדשים תחת איום הקורונה.

 

מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי
מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי צילום: בלומברג

 

שלא כמו עבור כלי החיבור מרחוק, כאן גוגל לא דורשת שהמידע או האפליקציות שעושות שימוש בממשק הבריאות יאוחסנו בשירות שלה. גם למיקרוסופט יש ממשק דומה שמיועד לאפשר ללקוחות Azure בתחום הרפואי להתחבר למקורות מידע. הממשקים האלה אולי הפכו לזמינים כעת, אך למעשה הם קיימים כבר תקופה מסוימת. הם מיועדים לענות על סדרה של תקנות שיתוף מידע חדשות שמיועדות לאפשר ניידות קלה יותר של מטופלים בין ספקי השירותים השונים. עד כה הם הוגבלו בגלל הפורמט של המידע הרפואי שהיה מותאם לכל ספק שירות כדי להקשות על המעבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x