$
חדשות טכנולוגיה

קורבן קורונה: הסטארט־אפ הישראלי אנג'י מפסיק לפעול

לכלכליסט נודע כי החברה, שהוקמה ב־2014 ופיתחה טכנולוגיה לניטור תקלות ברכב, מפסיקה לספק שירות: "הקורונה פגעה בהשקעה מאסיה"

מאיר אורבך 08:0219.04.20

חברת הסטארט־אפ הישראלית אנג'י נסגרת, כך נודע ל"כלכליסט". אלון הנדלמן, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, הודיע לכל לקוחות החברה על סגירת העסק ב־20 באפריל: "לצערנו, משבר וירוס הקורונה העולמי פגע בחברה, ואנו נאלצים להפסיק את שירותינו".

 

אלון הנדלמן, ממייסדי החברה אלון הנדלמן, ממייסדי החברה צילום: גמבא צלמים

 

אנג’י, שהוקמה ב־2014, פיתחה התקן המתחבר למחשב הרכב באמצעות רכיב בלוטות'. הרכיב מנטר את מצב הרכב, מזהה תקלות ומציע לנהג הצעות מחיר ממוסכים בקרבת מקום. עם משקיעי החברה, שגייסה עד היום 10 מיליון דולר, נמנים OurCrowd 8Partners, Ton Ventures, Motus VC, Elevator fund והיזם אורי לוין, שהיה המשקיע הראשון בחברה, ועל פי מאגר המידע IVC הוא יו"ר החברה.

 

כבר ב־2019 נקלעה החברה לקשיים ופיטרה מחצית מעובדיה ומעסיקה כיום עובדים בודדים. אנג'י הוקמה על ידי אלון הנדלמן, גל אהרון, ירדן גרוס ואורי לוין.

 

"בחודשים האחרונים היינו בתהליך של השקעה מתחום הרכב באסיה, ולצערנו בגלל משבר הקורונה הארגון שלהם נכנס לבעיות וקיצוצים, מה שלא אפשר לעסקה להתקדם והשאיר אותנו במצב בעייתי", סיפר הנדלמן ל"כלכליסט". "מאז השינוי שעשינו במודל העסקי היתה לנו צמיחה טובה, ואף שהחברה בתהליך סגירה, אני עדיין מחפש הזדמנויות לחברה. אני מחפש הזדמנות בשוק עם שחקנים בשוק הרכב.

 

"יש בחברה שמונה עובדים, ואני וגל אהרון המייסדת נמשיך לנסות לשמור על החברה. כלל העובדים נשאר איתנו מאז הקמת החברה. אנחנו מסיימים ביחסים טובים עם העובדים. מתחילת 2019 אורי לוין פחות מעורב בחברה, אבל הוא עדיין משקיע בה".

x