$
חדשות טכנולוגיה

פרסום ראשון

משבר הקורונה: אמדוקס מקפיאה העלאות שכר עתידיות

בנוסף, מבקשת החברה מכל עובדיה לצאת ל-13 ימי חופשה בתשלום במהלך הרבעון השני של השנה. המנכ"ל שוקי שפר: "הצעדים מנסים לאזן בין צרכי עובדינו וביטחונם התעסוקתי לאחריות שלנו לשרת את בסיס הלקוחות תוך כדי שמירה על איתנות פיננסי"

מאיר אורבך 08:4617.04.20

משבר הקורונה לא פוסח על חברות ההייטק הגדולות בישראל, אבל מרביתן נמנעו עד כה מצעדים של פגיעה בעובדיהן. היום נאלצה אמדוקס, שמעסיקה 25 אלף עובדים בעולם, מתוכם 4,500 בישראל, לנקוט בשני צעדים ראשונים כתגובה למצב המשתנה.

 

 

 

לכלכליסט נודע שהבוקר הודיעה החברה לעובדיה שהיא מקפיאה את העלאות השכר לעובדיה שהיו מתוכננות לחודש יולי הקרוב וכן מבקשת מכל עובדיה לצאת ל-13 ימי חופשה בתשלום במהלך הרבעון השני של השנה, כלומר בין אפריל ליוני.

 

צעדים אלו ננקטו מתוך מחשבה של פגיעה מינימלית בביטחון התעסוקתי של עובדי החברה בתקופה קשה כזו, מסר לכלכליסט מקורב לחברה. מאז פרוץ המשבר אמדוקס לא פיטרה אף עובד, לא הוציאה אף עובד לחל"ת ולא קיצצה בשכר העובדים.

 

שוקי שפר, מנכ"ל אמדוקס שוקי שפר, מנכ"ל אמדוקס

 

 

מקורבים לחברה אמרו לכלכליסט שאמדוקס ישראל היא מרכז פיתוח משמעותי בחברה וככזה היא מחויבת לפעול לשימורו ולטובת עובדיו. כחלק מכך נזכיר את ההשקעה המשמעותית של אמדוקס בקמפוס החדש שהיא בונה ברעננה, וכן במרכזיה המשגשגים בפריפריה, בשדרות ובנצרת, המעסיקים מאות עובדים.

 

עם פרוץ המשבר החברה עשתה מספר צעדים להתמודדות עם המגיפה. החברה דרשה מכל עובד שהיה בחו"ל לעבוד שבועיים מביתו. כבר בימים הראשונים של המגיפה בסין, היא היתה בין הראשונות לבטל את השתתפותה בוועידת MWC בברצלונה וכיום כמעט כל 25 אלף עובדיה  עובדים מהבית.

 

שוקי שפר מנכ"ל קבוצת אמדוקס: "כקבוצה גלובאלית אנחנו מחויבים לפעול באופן שקול, אחראי ופרואקטיבי. היינו בין הראשונים לזהות את עוצמת משבר הקורונה ולכן פעלנו בנחישות ובמהירות בכדי לשמור על בריאות עובדנו. כמו כן, הצעדים הבאים שבהם אנו נוקטים מנסים לאזן בין צרכי עובדינו וביטחונם התעסוקתי בתקופה זו ובין אחריות החברה לשרת את בסיס הלקוחות שלה בצורה מיטבית, תוך כדי שמירה על איתנות פיננסית.

 

"אמדוקס היא חברה יציבה וחזקה שפועלת בעולם של טכנולוגיות תקשורת מתקדמות, שהן חשובות וקריטיות דווקא בתקופות כאלה. עם זאת, הכלכלה העולמית נפגעה באופן חסר תקדים שעדיין אי אפשר להעריך את השלכותיו. על כן אנו ממשיכים לעקוב באופן רציף אחרי המצב ונערכים לתרחישים השונים, ובוחרים לנקוט כעת בצעדי התייעלות באופן יזום ונחוש, תוך ניסיון להימנע ממהלכים עם השלכות שליליות ארוכות טווח על עובדינו ככל שניתן בסביבה שאינה וודאית בעידן הקורונה", סיכם שפר.

x