$
אינטרנט

דיווח: זינוק בהורדות הפיראטיות בעקבות סגר הקורונה

הסגר הוביל לזינוק אדיר במדינות רבות בשימוש בביטורנט ובהורדות פיראטיות. בספרד וארגנטינה קפצו ההורדות ביותר מ-50% בזמן הסגר. 74% מההורדות בישראל היו של סדרות וסרטים, 8% של פורנו

רפאל קאהאן 22:4114.04.20

יישום מדיניות הסגר במדינות רבות עקב משבר הקורונה גרם לזינוק אדיר בשימוש בביטורנט ובהורדות פיראטיות. על פי נתונים שפורסמו באתר Torrrentfreak, הגידול הגיע במדינות מסוימות כמו ספרד וארגנטינה לכמעט 50% יותר מהיקף ההורדות שנצפו לפני החלת הסגר. 

במקביל מדינות בהן הסגר היה קל יותר או ממוקד כמו שוודיה או ארה"ב הגידול היה קטן הרבה יותר או כמעט לא קיים. גם בערב הסעודית וסינגפור הגרפים של ההורדות ומספר כתובות ה-IP המחוברות שמפעילות את הטורנטים מעידות על גידול אדיר.

 

הורדות פיראטיות הורדות פיראטיות צילום: רויטרס

 

בישראל המצב דומה. משתמשי האינטרנט הישראלים מורידים בהיקפים הרבה יותר גדולים ממקביליהם באיטליה או בספרד. על פי נתוני אתר iknowwhatyoudownload.com, שאוסף סטטיסטיקות על היקפי ההורדות הפיראטיות והשימוש בביטורנט כ-2.39% ממשתמשי האינטרנט הישראלים מורידים קבצי טורנט למשל, לעומת כ-2% בספרד ו-0.70% באיטליה.

 

מבחינת התפלגות ההורדות, הישראלים אוהבים להוריד סרטים וסדרות שמהווים כ-74% מהיקף ההורדות. במקום השני נמצאים סרטוני פורנו שמהווים כ-8% מההורדות; משחקי וידאו כ-7%; תוכנות כ-5% וכך גם מוזיקה.

 

אגב, בראש טבלת הורדות הסרטים ניתן למצוא את הסרט "הג'נטלמנים", אחריו החזרה של הבחורים הרעים "Bad Boys for Life", במקום השלישי "הג'וקר" וברביעי "היו זמנים בהוליווד". הסדרות המועדפות להורדה היו בסדר יורד: ווסטוורלד שלה עונה חדשה שהושקה לפני מספר שבועות; הומלנד הוותיקה; האנטומיה של גריי וברוקלין 911. באופן מפתיע במקום החמישי עיין מככבת משחקי הכס הוותיקה.
x