$
מכשירים ומדריכים

דגמי האייפון 12 והאייפון פרו יזכו לעיצוב מחדש

ענקית הטכנולוגיה אפל צפויה להציג עיצוב חדשני לדגמי האייפון פרו שיושקו לצד דגמי האייפון 12. בין שלל השינויים, המכשירים החדשים יזכו למבנה מתכתי במקום גב הזכוכית השברירי שקיים כיום

רפאל קאהאן 15:4013.04.20
דיווח חדש של סוכנות בלומברג שפורסם היום (ב') מאשר את הערכות האנליסטים האחרונות על כך שאפל צפויה להשיק עיצוב חדש לאייפון פרו (גרסת הפרימיום) שתוצג עם השקת האייפון 12. כדי לשמור על תאימות, האייפון פרו הבא יישר קו עם עיצוב האייפד פרו האחרון שהושק לפני כמה שבועות. על פי מקורות בלומברג, זה אומר שהאייפון יזכה למבנה ממתכת במקום גב מזכוכית, מסך ישר ולא מעוגל בשוליים וצדדים ישרים.
מבחינות מסוימות, העיצוב החדש כפי שהוא מתואר כנראה יזכיר מאוד את עיצוב האייפון 4 ו-5, שנחשב לאחד המוצלחים בתולדות המכשיר. הדיווח של אנליסט אפל מינג-צ'י קואו ניבא בשנה שעברה שהמסך כן יהיה מעוגל קלות, אך הדיווח הנוכחי סותר את הערכותיו. עם זאת הוא מאשר את שאר דבריו, כמו הגדלת שטח המסך מ-6.5 אינץ' ל-6.7 אינץ' בדגם הפלוס. קואו גם דיווח על שינוי גודל המסך לאייפון פרו הבסיסי, אך כאן אין אישור להערכתו שהמסך יקטן מ-5.8 אינץ' ל-5.4 אינץ'.

 

האם כך יראה האייפון 12? האם כך יראה האייפון 12? צילום מסך: אתר CNET

 

גם המצלמה החדשה תזכה לשדרוג בדמות הטמעת מערכת ה-LiDAR לצילומי תלת מימד שהוצגה באייפד פרו. זו משמשת ליישומי AR והיא מסוגלת גם לסייע בצילום של סרטונים על ידי שימוש בלייזר שמסוגל להוסיף נפח לצילומים הרגילים.

 

סדרת האייפון 12 תזכה גם לפיצול בדגם הבסיסי שמקביל לאייפון 11 כיום. גם כאן אפל כנראה תציע שני דגמים, אחד בעל מסך רגיל ואחד בעל מסך גדול יותר. בחברה כנראה מנסים לקסום לשווקים מתפתחים כגון בהודו כדי לחפות על החולשה של השוק הסיני ואי הוודאות האופפת את הפעילות שם. לא ברור עדיין מה יהיו ההבדלים למעט מצלמה פשוטה יותר - כנראה בעלת שתי עדשות בלבד - ומבנה פחות מעוצב.

 

מעבר לאייפון, בבלומברג הציגו גם את שאר המוצרים שאפל צפויה לשדרג במהלך השנה הקרובה. כך למשל היא צפויה להציג דגם מוזל נוסף של הרמקול החכם שלה ההומפוד, שלא היה הצלחה מסחררת עד כה. מוצר זה צפוי להגיע במהלך הרבעון הקרוב. בנוסף צפויות גרסאות חדשות של סטרימר אפל TV, מחשבי האיימק, דגם חדש לאייפד המוזל וגרסאות חדשות לקו מחשבי המקבוק פרו.

 

 

WWDC2020 יתקיים באופן מקוון בלבד WWDC2020 יתקיים באופן מקוון בלבד צילום: אפל

 

האחרונים צפויים לקבל מסך חדש, בן לפחות 14 אינץ'. שוב, מדובר בשדרוג למסך כפי שביצעה בדגם הבכיר שעבר מ-15 אינץ' ל-16 אינץ'. ואולם לא בטוח שהיא לא תשמור את גודל המסך הבסיסי לתקופה מסוימת או שתעביר אותו לסדרת המקבוק אייר.

 

על פניו אפל כנראה לא צפויה לאחר את השקת קו המוצרים החדשים או לסבול ממחסורים בגלל מגפת הקורונה. החברה עם זאת עשויה לעכב את הצגת המוצרים במספר שבועות עד שתוכל להיות בטוחה בזמינות קוי ההפצה השונים ברחבי העולם שסובלים מעומס גבוה מהרגיל בגלל הירידה החדה בהיקף הטיסות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x