$
חדשות טכנולוגיה

משבר הקורונה

אמזון מקימה מעבדת בדיקה לזיהוי קורונה עבור העובדים שלה

ביותר מ-50 ממתקני החברה בארה"ב זוהו הידבקויות בנגיף. החברה ספגה ביקורת קשה בתקופה האחרונה מצד עובדים על כך שלא סיפקה להם תנאים מינימליים להגנה על בריאותם. לפי בלומברג, הרשויות האמריקאיות חוקרות את הטענות

רפאל קאהאן 17:3910.04.20

אמזון הודיעה אמש (ה') על הקמת מעבדת בדיקה פרטית עבור עובדיה. המטרה של המעבדה היא לבדוק את בריאות צוותי החברה אחרי שהתברר שזוהו הדבקויות ביותר מ-50 ממתקניה ברחבי ארה"ב. במקרים מסוימים אף דובר על הדבקויות של מספר עובדים - אם כי עדיין לא ברור מה ההיקף המדויק, כך על פי דיווח של הפייננשל טיימס הבריטי.

 

 

עובדי אמזון הביעו ביקורת רבה על התנהלות החברה מולם. בניו יורק יצאו בשבועות האחרונים עובדים רבים להפגנות ספונטניות ודרשו מהחברה לספק להם תנאים מינימליים ולהגן על בריאותם. בתגובה, פיטרה החברה את אחד העובדים במחסניה בניו יורק שהיה ממובילי המחאה. בחברה נטען שהפיטורים לא נבעו מהמחאה, אך לאחר מכן הודלף מייל שהועבר לבכירים בחברה ובו החברה מורה למנהלים כיצד להגיב למצב.

 

במייל הוסבר שהמנהלים צריכים להסביר לעובדים שהתנהלות העובד שהוביל את המחאה היתה "לא מוסרית, לא מקובלת, כביכול לא חוקית, ורק אז לעבור להסברים על התנהלות בטוחה בסביבת העבודה", כך על פי ה-BBC. לאחר מכן פרסמה החברה פוסט בבלוג שלה ובו היא מפרטת כיצד היא מתכננת לבצע כ-150 שינויים בתגובה למגפת הקורונה.

מרכז לוגיסטי של אמזון מרכז לוגיסטי של אמזון צילום: שאטרסטוק

 

 

בין השאר החברה הודיעה שתחל לחלק מסכות לעובדי המחסנים והחנויות הפיזיות. כמו כן היא החלה בבדיקות חום. לאחר מכן, נכתב בפוסט, החברה צפויה להתחיל בבדיקות העובדים, גם אלה שלא מראים סימפוטומים לנגיף. לדברי החברה, "בדיקות קבועות בהיקף גלובלי אצל כל החברות יסייעו לשמור על בריאותם של אנשינו ולהקים את הכלכלה על רגליה".

 

על פי סוכנות בלומברג, הרשויות האמריקאיות חוקרות את אמזון על כך שלא עשתה די כדי להגן על בריאות עובדיה. החקירה מתבצעת במתקן הגדול ביותר של אמזון בפנסילבניה שמשמש כמרכז לוגיסטי להפצה של משלוחים בכל רחבי ארה"ב. השבתה של המתקן עשויה לפגוע קשות בפעילותה של החברה במדינה.
x