חדשות טכנולוגיה

רשות החדשנות תעניק 22 מיליון שקל לפרוייקטים למלחמה בקורונה

ועדות המחקר של הרשות חתמה היום (ג') על מענקים ל-35 פרוייקטים נבחרים כחלק מהמאבק בקורונה. לרשות ניתנו 50 מיליון שקלים להעמיד כמענקים לחברות שמציעות פרוייקטים בנושא

מאיר אורבך 17:3307.04.20
ועדות המחקר של רשות החדשנות חתמו היום (ג') על מענקים בסך 22 מיליון שקל ל-35 פרוייקטים נבחרים כחלק מהמאבק בקורונה. לרשות ניתנו 50 מיליון שקלים להעמיד כמענקים לחברות שמציעות פרוייקטים בנושא. על פי הערכה סך הבקשות שקיבלה וועדת המחקר עמד על יותר ממיליארד שקלים.

 

 

ד"ר עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות הודיע: "כל אחד מהפרויקטים שנבחרו חדשני בתחומו, קיבלנו כבר למעלה מ 750 בקשות, רבות מהן טובות - בשל הביקוש הגבוה הוועדה נאלצה לוותר על פרויקטים איכותיים נוספים".

 

סכום זה הוא אישור ראשון מסך תקציב שאושר לרשות, העומד על 50 מיליון שקל וכולל גם הגשות של מוסדות אקדמיים, הגשות ייצור מתקדם, חברות סטרטאפ וחברות בצמיחה. לכן, הרשות שוקלת יחד עם משרד האוצר להגדיל את התקציב לקולות הקוראים .  

ד"ר עמי אפלבום המדען הראשי ויו"ר רשות החדשנות ד"ר עמי אפלבום המדען הראשי ויו"ר רשות החדשנות צילום: ALON LEVITE

 

"הוועדה בחרה לתמוך בפרויקטים ממגוון רחב של תחומי ההתמודדות עם הקורונה, מתוך התפיסה שההתמודדות עם המחלה צריכה להיות מרובת חזיתות, ולא להתמקד בתחום ספציפי אחד". אמר אפלבום,

 

התחומים בהם החברה בחרה להשקיע כוללים: סנסורים ומערכות ניטור מרחוק של חולים ופתרונות דיאגנוסטיים חדשניים, רפואה מרחוק בחולים שהטיפול השוטף בהם נפגע כתוצאה מהמגפה, ניטור התפשטות מגיפה והתחסנות אוכלוסייה, תשתיות פענוח גנטי לתמיכה בהתמודדות עם המחלה, תרופות אנטי וויראליות, מערכות רובוטיות לחיטוי מבנים , מוצרים תעשייתיים למיגון הגוף והפנים ואמצעים לבדיקות נרחבות כגון: ייצור מטושים ואוטומציה של בדיקות מעבדה.

 

בין החברות שזכו במענק: ניט אפלייד טכנולוגיות שפיתחה מדבקת סנסורים פיזיולוגיים לזיהוי תסמיני קורונה וניהול וניתור יעיל של חולים בבית, איזיממס שמפתחת מערכת זמן אמת לניטור של מערכות הנשמה, ננוסנט שפיתחה מערכת הרחה מבוססת חיישנים ננומטריים לזיהוי מוקדם של מחלה הנגרמת ע״י וירוס הקורונה , ברקוד דיאגנוסטיקס שיטה לזיהוי נשאים/חולים בקורונה ע"י סריקת אלפי דוגמאות בריאקציית PCR אחת ועוד.

 

"מיד לאחר החג יסגר המועד השני והאחרון של הגשות ייצור מתקדם", עדכן אפלבום, "גם הוא צפוי להיות באותם סדרי גודל. מטרת הקולות הקוראים הייתה להביא להאצה של פתרונות מרעיון ליישום להתמודדות עם הנגיף. הדגש ניתן על הרלוונטיות של הפתרון המוצע להתמודדות מיידית עם המשבר, זמן הגעה מהיר לשוק או שיתופי פעולה המבטיחים המשכיות תפקודית של המשק הישראלי".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x